Zásadní modernizace se dočká nejspíš v následujících dvou letech lokálka z Jihlavy přes Třebíč do Brna, tedy konkrétně její část: Třebíč – Brno. Stav tratě je do dnešní doby v dosti žalostném stavu. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) proto připravuje projekt, který zmíněný úsek značně zmodernizuje. V celém úseku by se navíc mohlo jezdit až 100 kilometrovou rychlostí, což značně může zvýšit časovou dojezdnost z Třebíče do Brna.

Investice zásadně zlepší kvalitu cestování

Několik zastávek a nádraží bude muset být zcela modernizováno. Doplněné bude moderní osvětlení nebo informační systém pro cestující. Bude provedena kompletní výměna kolejí, řada výhybek bude upravena pro průjezd vlaků do 100 km, v současné době to jsou max. povolené rychlosti do 60 km za hodinu.

Rozsáhla revitalizace zmíněného úseku trati bude probíhat v letech 2014 až 2015. Přípravné práce budou probíhat ještě koncem tohoto roku. Na mnoha zastávkách vznikne bezbariérový přístup, to samé bude čekat i na některá nádraží. Zde vzniknou bezbariérová samostatná nástupiště, případně se upraví ta stávající.

Na problematických místech vznikne i kamerový systém. Rekonstrukce se dočkají také železniční přejezdy. Dále budou zhotoveny zcela nové mosty a vodní propustky pod traťovým tělesem. Modernizované budou i zabezpečovací a dohledové systémy pro bezpečný provoz vlaků na trati.

Stanice Třebíč se zcela změní

Největší investice čekají na klíčové železniční stanici v Třebíči. Správa železniční dopravní cesty chce u další koleje nechat zhotovit zcela nové bezbariérové nástupiště s podchodem, které bude mít na každém svém konci samostatný výtah pro vozíčkáře a rodiče s kočárkem.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1663-trat-z-trebice-do-brna-ceka-modernizace-proinvestovat-se-muze-vice-nez-miliarda-korun{/qrcodegenerator}

V místech dnešního neutěšeného stavu před nádražím, vznikne zcela nový dopravní terminál pro autobusy městské a příměstské dopravy. Město do projektu chce dát 70 milionů korun. Do terminálu bude také zaveden již zmíněný podchod pod kolejemi. Město si také přeje opravu současné budou nádraží Třebíč. Rekonstrukce by měla obsahovat jak vnější, tak vnitřní revitalizace interiéru pro cestující a služby.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments