RAKOUSKO |Západní část Rakouska Tyrolsko, postihla v noci na dnešek silná sněhová vánice. Na jihu Bavorska v Německu spadlo až 50 centimetrů sněhu. V Rakousku došlo na několika místech k zastavení provozu železniční dopravy. Ačkoliv se ÖBB o nečekané sěhové závěje postarala, komplikace na tamních tratích způsobují zejména polomy. Stromy se lámou pod velkými nánosy sněhu hlavně v Rakousku.

Pokud se chystáte do části Rakouska – Tyrolsko, věnujte především pozornost aktuálnímu stavu sjíznosti železničních tratí mezi Rakouskem a Německem. V Tyrolsku jsou v současné době vyloučeny z provozu následující úseky:

  1. Garmisch-Partenkirchen – Reutte in Tirol | V traťovém úseku mezi Reutte a Ehrwaldem došlo k zastavení provozu všech vlaků vnitrostátního i mezinárodního charakteru. DB Regio (Deutsche Bahn) nahradila ve zmíněném úseku všechny vlaky svými autobusy. Náhradní doprava je zavedena až do odvolání. Zastavení provozu došlo díky četným polomům zasahujícíc svým vylomením do jízdní dráhy. Regionální hasiči a operativní traťová služba ÖBB pracuje na jejich odstranění.
  2. Scharnitz – Innsbruck Hbf | Silný vítr způsobil provozní komplikace u trakčního vedení i od Scharnitzu v celém úseku až do Innsbrucku. Náhradní autobusová doprava je zavedena v úseku: Innsbruck – Seefeld v Tyrolsku. V autobusech, jak uvádí ÖBB, je možné přepravovat i jízdní kola. Omezení provozu v tomto úseku je platné až do odvolání! Poškození trakční soustavy je značné. 
  3. Innsbruck Hbf – Brennero/Brenner | Četné polomy které způsobil noční příval sněhu, způsobil komplikace i na mezinárodní železniční spojce z Rakouska do Itálie. Z Innsbrucku směr Brennero, došlo k zastavení všech regionálních a zatím i vnitrostátních vlaků v režii ÖBB a DB. Rakouské dráhy zatím neuvádí jaká opatření zavedou v případě mezistátních vlaků EuroNight a vlaků EuroCity – jezdící mezi Mnichovem, Bolzanem a Trentem dále směr Miláno a Verona. Trolejové vedení je nejvíce poškozeno v úseku: Hall – Stainach. Za všechny regionální vlaky: 5256, 5259, 5260, 5263, 5264, 5267, 5268, 5271, 5258, 5261, 5262, 5265, 5266, 5269, 5270, 5273 zavádí ÖBB náhradní autobusovou dopravu. Aktuálně nyní vlaky EuroCity jsou vedeny v motorové trakci. Vlaky EuroNight projedou úsekem ve stejné režii.

Brennerský průsmyk je ale i důležitým přestupným uzlem pro nákladní železniční dopravu. Denně vypraví ÖBB na 15 speciálních autovlaků pro kamiony, a 10 vlaků kombinované přepravy mezi Rakouskem a Itálii. Brennerský průsmyk je v současné době těžko průjezdný i pro silniční vozidla. Rakouské dráhy jsou v případě pokračující sněhové kalamity připraveny odklánět své vlaky na jihovýchod země do Villachu, ze západní strany pak oklikou za Tyrolskem přes Švýcarsko do Varese a Como v Itálii.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments