Dva incidenty na železnici, při nichž strojvůdci porušili zákaz jízdy, se ve čtvrtek staly ve Středočeském kraji. U Mladé Boleslavi projel ráno rychlík společnosti Arriva návěstidlo se signálem stůj a poškodil při tom výhybku. Nikdo se nezranil, protijedoucí vlak byl včas zastaven, informoval  mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podobný incident se stal ale i u Hořovic na Berounsku. Tam zase projel návěstidlo zakazující jízdu osobní vlak Českých drah a dostal se na kolej, po níž jel proti němu rychlík. Oba vlaky zastavily na pokyn dispečerů dva kilometry od sebe. Ani v tomto případě se nikdo nezranil.

Návěstidlo zakazující jízdu projel rychlík jedoucí z Rumburka do Kolína. „Vlaková cesta ohrožena nebyla,“ řekl Drápal. Protijedoucí vlak byl bezpečně zastaven ve stanici Mladá Boleslav. Mimořádná událost se stala kolem 09:15, provoz na trati byl obnoven v 11:40. České dráhy i Arriva zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Vlak podle mluvčího Arrivy Faráře projel návěstidlo ve stanici Mladá Boleslav – Debř, stihl zastavit ještě ve stanici, nikdo tak podle něj nebyl ohrožen. Arriva zajistila pro cestující náhradní autobusy, incident bude interně prošetřovat. „Nechci spekulovat, co bylo příčinou, počkejme na vyjádření strojvedoucího a drážního úřadu,“ řekl Farář.

Podobný incident se stal u Hořovic, kde strojvůdce osobního vlaku nedovoleně vjel za návěstidlo zakazující jízdu a jel po stejné koleji, po níž se proti němu blížil rychlík. Dispečeři ale podle Drápala včas zareagovali a na jejich pokyn strojvedoucí zastavili soupravy dva kilometry od sebe.

Provoz na trati spojující Hořovice s Berounem a Prahou byl dopoledne omezen, vlaky nabraly až hodinové zpoždění, v úseku Zdice–Beroun musely České dráhy některé spoje odřeknout. Oba případy nyní vyšetřuje Drážní inspekce.

Arriva se potýká s problémy na železnici od změny jízdních řádů v polovině prosince. Firma nově jezdí na linkách Praha–Tanvald, Kolín – Nový Bor, Praha–Rakovník a Praha – Písek – České Budějovice.

Ministerstvo dopravy zaznamenalo například problémy s prodejem jízdenek ve stanicích, odřeknutí vlaku Čížová–Praha a netopící soupravu na trase Praha–Tanvald.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments