U Otrokovic budou mít vlaky zpoždění celé léto. V úterý tam nákladní vlak strhl trakční vedení

0

Vlaky na druhém železničním koridoru mezi Břeclaví a Přerovem budou mít zpoždění až do konce srpna, potvrdila to Správa železnic. V úterý tam nákladní dopravce udělal chybu, když nerespektoval návěstidlo. Vlak způsobil zkrat, strhl trakční vedení a poškodil zabezpečovací zařízení.

„Škoda na trakčním vedení a dalších částech infrastruktury v místě mimořádné události byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Aktuální odhady na opravy zabezpečovacího zařízení v úseku mezi Napajedly a Tlumačovem, kde k poškození došlo, dosahuje 59 milionů korun,“ upřesnila Správa železnic.

Od úterý nabírají na trati vlaky zpoždění přesahující jednu hodinu, část osobních vlaků byla zrušena. Jednotliví dopravci se snaží usnadnit lidem cestování, většinou volí náhradní autobusovou dopravu.

Dvoukolejná elektrizovaná celostátní trať číslo 330 propojuje Přerov s Břeclaví a je součástí druhého koridoru. Z Přerova vede přes Hulín, Otrokovice, Staré Město na Uherskohradišťsku, Moravský Písek a Rohatec na Hodonínsku a Hodonín do Břeclavi.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments