Na trati mezi Otrokovicemi a Tlumačovem na Zlínsku, kde se v pátek srazily dva nákladní vlaky, se odpoledne podařilo obnovit provoz po obou traťových kolejích. Vlaky po nich projíždějí sníženou rychlostí, sdělila mluvčí Správy železnic Kateřina Šubová. Po jedné koleji mohly vlaky kolem místa srážky projíždět od dnešního rána.

Havarované vlaky včetně dvou vykolejených vozů se podařilo odklidit v noci a brzy ráno. Zhruba od 06:45 byl podle mluvčí spuštěn provoz na jedné z kolejí. Následovala ještě oprava druhé koleje, která byla vinou nehody poškozená. Práce podle Šubové skončily v 15:50. Vzápětí byl obnoven provoz také na druhé traťové koleji. „Pro konsolidaci po opravě bude do středy v místě nehody snížena rychlost na 50 kilometrů v hodině,“ uvedla Šubová.

Nákladní vlak narazil do stojícího nákladního vlaku, který přepravoval osobní auta, v pátek kolem 01:30. Dva párové vozy stojícího vlaku po srážce vykolejily, na trati 330 spojující Přerov s Břeclaví bylo v místě nehody nutné až do dnešního rána zcela zastavit provoz.

Při srážce nikdo neutrpěl zranění, vzniklá škoda je podle Drážní inspekce 31,1 milionu korun. Mluvčí Správy železnic Nela Friebová v pátek řekla, že se událost stala v době plánované výluky, kdy bylo vypnuté traťové i staniční zabezpečovací zařízení. „Řízení provozu v dotčeném úseku je v době výluky z Centrálního dispečerského stanoviště Přerov převedeno na místní řízení z otrokovické stanice pomocí výpravčích a dozorců výhybek. Dosavadní šetření ukazuje na selhání komunikace mezi dopravními zaměstnanci Správy železnic při plánovaném vypnutí zabezpečovacího zařízení,“ uvedla Friebová.

Dechové zkoušky obou strojvedoucích byly negativní. Podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové okolnosti nehody prověřují zlínští kriminalisté kvůli podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Během zastavení provozu na trati zavedly České dráhy pro cestující náhradní autobusovou dopravu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments