Světový lídr v oblasti alternativní přepravy Uber si v Česku může připsat alespoň dílčí vítězství nad soudy. Instance druhého stupně, v tomto případě Vrchní soud v Olomouci, zrušila předběžné opatření krajského soudu, které zakazovalo Uberu provozovat služby na území Brna.

{loadmodule mod_banners,Banner 468 x 60}

{loadmodule mod_bw_social_share,BW Social Share}

Náměstek pro dopravu Matěj Hollan řekl, že důvodem tohoto obratu pravděpodobně budou procesní nedostatky na straně krajského soudu. Oficiálně se však Vrchní soud v Olomouci prozatím nemohl vyjádřit, a bude tak moci učinit až bude vyhotovení doručeno účastníkům řízení. Pro Uber to znamená, že jakmile se tak stane, své služby může obnovit nejméně do doby, než případ opětovně přezkoumá Krajský soud v Brně.

Předběžné opatření vešlo v platnost v polovině dubna na návrh společnosti LIDO TAXI RADIO, která tedy v procesu zastává pozici žalobce. Už minulý týden v pondělí zrušil vrchní soud takzvané malé předběžné opatření, které se vztahovalo pouze na konkrétního řidiče pod hlavičkou Uberu, Jakuba Dümlera. Už tehdy původní zprávy, které vycházely z chybných informací mluvčího Vrchního soudu v Olomouci, říkaly, že bylo zrušeno předběžné opatření pro celou společnost.

“Rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci nás velmi těší, hlavně kvůli tisícům cestujícím a řidičům z Brna, kteří chtějí aplikaci využívat. Nyní čekáme na rozhodnutí v písemné podobě a doufáme, že budeme moci co nejdříve obnovit spolehlivou a transparentní dopravu na jedno kliknutí,” uvedl k záležitosti Tomáš Peťovský, generální ředitel Uber pro Českou republiku a Slovensko.

{loadmodule mod_banners,Banner 480 x 300}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments