Ústecký kraj vyjel se svými autobusy. Jediný problém je s nedostatkem řidičů

0

Dopravní společnost kterou Ústecký kraj založil díky neshodám s firmou Busline Semily, vedla nakonec k ukončení vzájemné spolupráce. Ačkoliv se Busline snažil do poslední chvíle založení krajské firmy zabránit, ze smlouvy nakonec odstoupil a všechny linky tak přebírá právě založená společnost spadající pod kraj.

Ústecký kraj tak bude zajišťovat dopravu hlavně v okolí Ústí nad Labem a Děčína. Zatím se podařilo nakoupit deset nových autobusů, zbytek si kraj bude najímat od externích dopravců. V dohlednu si chce veškerý provoz zajistit skrze vzniklou firmu DSÚK – Dopravní společnost Ústeckého kraje.

Nově vznikající podnik tak pociťuje i nedostatek řidičů, ten se projevuje ale v celé republice a nových řidičů je stále málo. DSŮK ale věří že se jí dostatečný počet řidičů podaří zajistit. Několik řidičů chce přejít ke krajskému dopravci právě od Busline, která se nedávno přejmenovala na TD Bus.

Ústecký kraj plánuje vlastního autobusového dopravce. Se soukromníky chce definitivně skončit

Podle redakcí oslovených řidičů, je jistota zaměstnání a perspektivita u kraje jistější. DSÚK se prý nově příchozím řidičům od Busline (TD bus) bránit nebude, sdělil náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

DSÚK zároveň vypisal výběrová řízení na dodavatele až 230 autobusů různých délek. IVECO Vysoké Mýto i SOR Libchavy jsou součástí vyjednávání, do zakázky se přihlásil i MAN a Mercedes.

Krajská dopravní společnost je tak první, která své záměry o založení vlastní firmy došla také nejdále. Své vlastní dopravní firmy chce založit např. Plzeňský kraj nebo Jihlava. Ačkoliv se nejdná o tak běžnou formu socialistických podniků ČSAD zřizovanými kraji po roce 1989, kraje mají s liberalizací veřejné dopravy spíše negativní zkušenosti – proto se více přiklání k vlastním zakládaným firmám.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na