Řidiči už nemůžou počítat s tím, že jim za rychlou jízdu v tunelech Panenská a Libouchec na dálnici D8 nehrozí pokuta. Město Ústí nad Labem se dohodlo s dopravní policií a začne přestupky postihovat. Dosud pokuty nevybíralo kvůli sporům, čí je to zodpovědnost. Postihy přijdou za několik měsíců. Šéf dopravní policie Tomáš Lerch řekl Českému rozhlasu Sever, že to bude na začátku letní motoristické sezony.

Ústecký magistrát to zatím odmítal s tím, že dokázat řidičům překročení povolené rychlosti je povinností policistů. V Lovosicích přitom pokuty ze přestupky v jiných tunelech na D8 dává město už od loňského září.

„Naším cílem je, aby na počátku června došlo k měření na začátku letní motoristické sezóny,“ informoval po společné schůzce s ústeckým primátorem ředitel republikové dopravní policie Tomáš Lerch.

Ústí nad Labem se dosud opíralo o stanovisko kraje, podle kterého má určit viníka překročení rychlosti přímo dopravní policie, ne jen předávat úřadům záznamy. S tím ale policie nesouhlasila.

Ústí nad Labem začíná, Lovosice vybraly miliony

„Ten systém bude nastavený stejně jako na území celé České republiky, ať už to jsou dálniční tunely nebo rekonstruované úseky dálnice D1 – bude zde umístěn automatizovaný systém, který bude měřit rychlost, a následně budeme zcela automatizovaně předávat jednotlivé přestupky k řešení v rámci režimu objektivní odpovědnosti na magistrát měst Ústí nad Labem,“ uvedl Tomáš Lerch.

Už od loňského září řeší přestupky v tunelech Prackovice a Radejčín na dálnici D8 lovosický městský úřad. Za tu dobu se podařilo na pokutách vybrat víc než 4,5 milionu korun. „Průměrné překročení rychlosti je o 20 až 30 kilometrů za hodinu, ale rekord je kolem 181 kilometrů za hodinu při maximální povolené rychlosti 80 kilometrů za hodinu,“ informoval starosta Lovosic Milan Dian z hnutí ANO.

Od září vystavil lovosický městský úřad zhruba 6 500 pokut. Řidiči už jich většinu zaplatili.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments