Ve stanici Bohumín na Karvinsku se v pondělí brzy ráno srazil vlak pendolino odjíždějící do Prahy s posunovací lokomotivou. Srážku nepřežil strojvedoucí. Ve vlaku se lehce zranil jeden člověk, kromě toho byli zraněni čtyři zaměstnanci společnosti ČD Cargo. Ve vlaku jelo dalších šestnáct lidí, cestující byli evakuováni, spoj s plánovaným odjezdem ve 04:59 byl zrušen. Provoz ve stanici Bohumín byl asi na půl hodiny přerušen.

„Pravděpodobná možnost je takzvaná nedovolená jízda, to znamená, že pendolino projelo návěstidlo zakazující jízdu, takže nemělo ještě správně postaveno výhybky a vjelo tam, kam nemělo,“ řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Hmotná škoda podle něj půjde do desítek milionů.

„Pendolino se po výjezdu ze stanice střetlo se záložní posunovací lokomotivkou ‚Kocour‘, čtyři její pracovníci byli zraněni, jeden člověk z pendolina zemřel. Šestnácti cestujícím se nic nestalo,“ uvedli na Twitteru krajští hasiči.

Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský řekl, že vlak 516 SC Pendolino s odjezdem ve 4:59 měl dorazit do Prahy v 08:30. Cestující z pendolina mohli využít následné vlaky. Příčiny nehody i výši škody zjišťují vyšetřovatelé.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments