Poblíž železniční stanice Praha-Braník najel v úterý večer osobní vlak do kamení. Kvůli události byl přibližně na dvě hodiny přerušen provoz na trati mezi Braníkem a zastávkou v Modřanech. Jak se kameny na koleje dostaly, šetří policie. Její mluvčí Jan Daněk neměl informaci o případných zraněných osobách. Pražská záchranná služba na místě nezasahovala.

Motorový osobní vlak najel do kamenů na trati na úrovni ulice V Náklích v pražských Hodkovičkách. „My se tím zabýváme, jak k tomu poškození došlo,“ uvedl Daněk. Informacemi o škodě na vlakové soupravě či o případných zraněných lidech nedisponoval. Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová na dotaz ČTK uvedla, že jim případ nebyl nahlášen.

Podle webu Českých drah najel do kamení osobní vlak jedoucí z Dobříše na pražské hlavní nádraží. Kvůli incidentu byl krátce po 19.00 zastaven provoz vlaků mezi Braníkem a Modřany. Vlaky se na trať vrátily ve 21.15. „Postupně bude docházet ke stabilizaci provozu,“ uvádí web drah.

Letos jde už o druhý případ, kdy mezi Braníkem a Modřany vjel vlak do kamení v kolejišti. Obdobný případ se stal 16. května, při události tehdy nebyl nikdo zraněn.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na