15 zraněných je podle policie po srážce dvou osobních vlaků na hlavním nádraží v Brně. Evakuováno 250 cestujících. Foto: Vlasta Gajdošíková

V Brně na hlavním nádraží se v úterý ráno srazily dva vlaky. Na místě je podle prvotních informací 20 zraněných, řekla policejní mluvčí Petra Hrůzová. Počet se ale ještě může změnit. Podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové by žádné ze zranění nemělo být vážné. Záchranné složky musely evakuovat kolem 250 lidí. Provoz na trati je omezený.

Nehoda se stala po osmé hodině ranní. „Srazil se osobní vlak jedoucí z Letovic do Brna s osobním vlakem, který jel z Brna do Březové nad Svitavou,“ uvedl Drápal. Podle něj je na místě několik zraněných. Přesný počet ale zatím nevěděl. Mluvčí Drážní inspekce uvedl, že jeden z vlaků vjel na kolej bez povolení.

Jihomoravští záchranáři Českému rozhlasu Brno řekli, že zatím ošetřili pět lidí s většinou lehkými zraněnými jako pohmožděninami. Podle mluvčí záchranářů Michaely Botthové by ani další zranění neměla být vážná.

Vlak RegioJetu projel návěst zakazující jízdu. Provoz byl zastaven na několik hodin

Všechny vlaky mezi hlavním a židenickým nádražím jsou kvůli vyšetřování nehody dočasně odřeknuty.

Zanedbání povinností

Jde už o pátý incident, který se na české železnici v posledních týdnech stal. K prvnímu z nich došlo koncem února na Vysočině. Osobní vlak jel téměř šest kilometrů mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím bez strojvůdce. Uvnitř bylo 11 cestujících, kteří se marně snažili vlak zastavit. Nakonec zastavil sám.

Další událost se stala v pátek. Železniční expres z Prahy do Mnichova projel v Ejpovicích za Plzní na červenou a vjel na jinou trať. Strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. V expresu cestovalo 300 cestujících a v osobním vlaku 17. Mimořádná událost se obešla bez zranění.

Chybujících strojvedoucích přibývá. Nepozornost může mít tragické následky

Následoval incident, který se udál v sobotu v Českých Budějovicích, kde se srazily dvě posunovací lokomotivy. Jeden strojvedoucí byl lehce zraněn a škoda přesahuje dva miliony korun.

Poslední nehoda se odehrála v pondělí u Ronova nad Doubravou na Chrudimsku, kde se po poledni srazily dva vlaky – osobní s manipulačním. Podle mluvčího pardubických záchranářů bylo na místě pět zraněných.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments