Počet případů nákazy novým koronavirem v Česku se k sobotním 07:45 zvýšil na 150, během noci přibylo devět nových pacientů. Dalších 24 pacientů na celkových 174 přibylo během soboty. V České televizi to oznámil premiér Andrej Babiš.

Testům se dosud podrobilo 3094 lidí. Aktualizované údaje zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Nejvíce případů – 58 je v Praze, následuje Středočeský kraj s 21 případy a Ústecký kraj se 17 pozitivními testy.

První potvrzené případy nákazy koronavirem se v Česku objevily 1. března. Výrazněji stoupat začal počet nakažených v úterý, kdy přibylo 25 nových případů nákazy koronavirem, za středu se počet zvýšil o 31 nakažených a ve čtvrtek o 22, v pátek o 25.

Testy na koronavirus provádí 18 ověřených laboratoří. Kontrolují vzorky odebrané zdravotníky, jsou mezi nimi i soukromá zařízení. I lidé, kterým testování nedoporučí lékař či hygienik, se mohou nechat otestovat, musí si to ale sami zaplatit.

V zemi platí nouzový stav a vláda s platností od půlnoci z neděle na pondělí zakázala cizincům vstup do ČR a Čechům cestování do zahraničí.

Vláda v noci dál zpřísnila opatření, která mají šíření koronaviru bránit. S účinností od sobotních 06:00 rozhodla o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Opatření má trvat do úterý 24. března 06:00. Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments