V Děčíně v úterý opět kvůli nedostatku řidičů nevyjely autobusy. Podle webu Dopravního podniku města Děčín kvůli výpadku dvou autobusů nejede 12 spojů na lince 202 a 13 spojů na lince 201. Šoféři už dřív odmítli sloužit přesčasy kvůli tomu, že vedení nevyhovělo jejich požadavku na zvýšení mezd o patnáct procent.

Naposledy nevyjely autobusy minulý týden, podniku se některé řidiče podařilo přesvědčit, aby vzali služby navíc. Zapojil také několik brigádníků. Situace mezi oběma stranami je však stále napjatá, uvádí předseda představenstva dopravní společnosti Zdeněk Machala.

Kolektivní vyjednávání by mělo pokračovat v tomto týdnu. V úterý se situací v dopravním podniku zabývala i rada města, která je zároveň valnou hromadou společnosti. Město podnik vlastní. „Rada byla informována o situaci v dopravním podniku. Čeká se, jak dopadne vyjednávání,“ řekla za magistrát mluvčí Romana Silvarová.

Po ukončení vyjednávání se budou řešit finanční opatření. Aby se mohly zvednout platy personálu podniku, zdroje chce město se společností získat například redukcí některých spojů.

„Komplikace jsou. Je to pořád napjaté. Opravdu se to musí hledat, přesouvat lidi. Jsou tam nějaké přesčasy a brigádníci. Je to jen tak tak, aby se to zvládlo,“ uvedl v pondělí Machala. „Kdykoli se může stát, že najednou nějaký autobus vypadne, ani jeden člověk není navíc,“ doplnil.

Primátor města Jiří Anděl (ANO) už dřív řekl, že by se mohly platy šoférů zvednout o sedm až osm procent. Původně podnik nabídl navýšení mezd o čtyři procenta. Machala řekl, že se podnik už na nějakém návrhu dohodl. „Míč je teď na straně odborů, představenstvo se sejde znovu ve středu tento týden,“ dodal.

Předseda odborové organizace Jiří Vašák v úterý řekl, že se zatím k němu informace o navýšení platů nedostala. „Máme se se zástupci podniku sejít v pátek,“ uvedl.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments