V Mělníku brzy ráno narazila na vlečce v přístavu železniční souprava do odstavených vagonů. Jeden člověk je lehce zraněný. Škoda byla odhadnuta na 15 milionů korun, z toho sedm milionů činila škoda na vozech a osm milionů na trati, informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Při havárii unikla z poškozené lokomotivy nafta. Podle mluvčí Povodí Labe Hany Bendové rozhodně nevznikla souvislá skvrna, která by ohrožovala Labe a putovala po něm.

Nehoda se stala v 5:40. Následkem střetu posunované soupravy vykolejila tři drážní vozidla a lokomotiva. Při srážce byl lehce zraněn strojvedoucí. “Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti v místě mimořádné události,” uvedl mluvčí.

Podle Drápala z poškozené lokomotivy uniklo na 4000 litrů nafty. Na místě pokračuje vyšetřování. S odklízením následků nehody pomáhali i hasiči, kteří podle jejich mluvčí Vladimíry Kerekové zajišťovali, aby se nafta, která vytekla z lokomotivy, už dál nedostávala do vody. Její únik řešila odborná dekontaminační firma. Část nafty se kanalizací dostalo podle mluvčí Povodí Labe do říčky Pšovky, která se do Labe vlévá, většina látky se ale až do Labe nedostala.

Povodí Labe zajistilo do 15:00 preventivní opatření na jezu v Roudnici nad Labem. “Veškerý průtok byl sveden do jezového pole, kde byla postavena norná stěna,” uvedla Bendová. Podle ní byly informovány také všechny dotčené úřady včetně České inspekce životního prostředí.

Incidentů na železnici neubývá, například v březnu jich Drážní inspekce vyšetřovala 119, což je nejvíce za letošní rok. Meziročně jde o zvýšení o 37 událostí. Za první tři měsíce letošního roku se na železnici stalo už 338 mimořádných událostí, což je o 28 procent více než za stejné období loni. Opatření, která reagovala na zvýšení počtu nehod, se tak zatím neprojevila. Počet zaznamenaných incidentů za letošní první tři měsíce je nejvyšší přinejmenším od roku 2015.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments