Na hlavním nádraží v Olomouci v pondělí dopoledne vykolejil nákladní vlak, jehož strojvedoucí při posunu soupravy nedovoleně projel přes návěstidlo. Mimo koleje vyjely tři vagony, nikdo nebyl zraněn, řekl v pondělí mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Kvůli nehodě nejezdí vlaky z Olomouce směrem na Šumperk a Opavu. V posledních dnech se jedná o další podobnou nehodu na železnici.

Problémů s projetím návěstidla zakazujícího jízdu, jsou v posledních týdnech stále více aktuální. Na vině je více faktorů, především špatné rozložení směn strojvedoucích a jejich zvýšená únava, špatné zabezpečení tratí, které v časovem skluzu realizuje do systému ETCS firma AŽD Praha. A také nedostatek strojvedoucích, kteří musí vykonávat mnoho přesčasových hodin, posledním faktorem pak je nepozornost.

Všechny články na toto téma ZDE

Nákladní vlak na nádraží v Olomouci v pondělí vykolejil krátce před 11.00. „Nahlášena je nedovolená jízda při posunu přes seřaďovací návěstidlo s následným vykolejením zhruba tří nákladních vozů. Předpokládané škody se odhadují v řádu desítek tisíc korun,“ uvedl Drápal.

České dráhy na svém webu oznámily, že provoz osobních vlaků ve směru na Šumperk a Opavu by měl být zastaven zhruba do 13.00. Omezení se týká traťových úseků mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí a Olomoucí a Bohuňovicemi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  Srážku dvou vlaků u Mříče na Českokrumlovsku způsobila podle drážní inspekce chyba strojvedoucího
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments