Česko má 298 potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Od nedělní půlnoci přibylo pět nemocných, v neděli ráno bylo nakažených 214. U téměř poloviny případů (46 procent) hygienici neznají místo nákazy, třetina se nakazila v zahraničí, pětina v Česku. Data zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví v pondělí k 7:00 na speciální stránce ke koronaviru.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na noční tiskové konferenci po jednání vlády zmínil, že se hygienici stále snaží vyhledávat kontakty nakažených. Jeho náměstek Roman Prymula v pondělí v Radiožurnálu uvedl, že takzvané trasování nepřestalo, ale při aktuálních počtech nakažených už není možné dělat detailní trasování. „Důležité je odhalit pouze rizikové profese, aby to neroznášeli třeba lidé v potravinářství. Už není možné do detailu získávat informace, jestli jedinec cestoval vozem metra a bylo tam asi sto kontaktů,“ řekl Prymula.

Mezi zeměmi, ve kterých se Češi nakazili, nadále podle dat ministerstva převažuje Itálie se 76 případy, následuje Rakousko s 13 případy.

Tisková konference k zajištění dodávek potravin:

Testováno bylo zatím přes 5000 lidí. Podle údajů na webu počet testovaných za jeden den už v neděli překročil tisícovku. Z krajů má nejvíce nakažených Praha se 109 případy, následuje Olomoucký kraj s 33 nakaženými. V Olomouckém kraji v pondělí ráno hygienici uzavřeli kvůli nákaze Uničov, Červenku, Litovel a dalších 18 okolních obcí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments