Vlak na Trutnovsku vjel do nastražených kamenů, případem se zabývá policie

0

Osobní vlak v pátek odpoledne na trati 040 v úseku Trutnov hlavní nádraží – Pilníkov najel do nastražených kamenů. Provoz na trati byl přerušen, případem se zabývá policie. V uvedeném úseku dopravce zavedl náhradní autobusovou dopravu. Podle mluvčí hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martiny Götzové při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Regionální trať 040 Chlumec nad Cidlinou – Trutnov v úseku mezi hlavním trutnovským nádražím a Pilníkovem by měla být podle informací uvedených na webu Českých drah mimo provoz do 18:30. Událost byla zveřejněna okolo 15:30.

Podle Götzové hasiči na místě pomohli cestujícím vystoupit z vlaku. „K žádnému úniku kapalin ani vykolejení soupravy nedošlo. Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ dodává mluvčí.

Jak dodává tiskový mluvčí Správy železnic Jan Nevola, jde o poměrně běžnou nehodu. „Provoz ani bezpečnost událost nijak silně neohrozila. Někdo na trať naskládal kamení, do kterého vlak najel,“ říká.

Policejní mluvčí Lucie Konečná krátce po páté hodině odpoledne uvedla, že trať je v úseku nehody opět průjezdná. „Událost nám byla oznámena jako údajná překážka na trati. Okolnosti nehody prověřujeme,“ uvedla Konečná.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments