Vlak RegioJetu projel návěst zakazující jízdu. Provoz byl zastaven na několik hodin

0

Vlak soukromé společnosti RegioJet projel v sobotu krátce po poledni návěst zakazující jízdu. K události došlo ve stanici Praha Smíchov, kde dopravce odstavuje své vlaky. V této stanici došlo v minulosti od stejného dopravce k mimořádným udáslostem, mimo projetí návěsti, také minimálně ke třem vykolejením osobních vozů a lokomotivy.

Drážní inspekce řešila projetí návěsti zakazující jízdu od začátku roku už několikrát. Poaždé se jednalo o zanedbání předpisů ze strany strojvedoucího, i tentokrát. Škoda na vyhybce byla vyčíslena na 2500 korun.

Provoz vlaků v Praze zkomplikovala už v úterý porucha trakčního vedení mezi hlavním nádražím a Vršovicemi. Správa železniční dopravní cesty ho nyní opravuje. Některé vlaky proto končí místo na hlavním nádraží už na Smíchově či v Holešovicích. Podle informací na webu Českých drah opravy potrvají do 11. března.

V pátek 22. února projel v Ejpovicích u Plzně na červenou rychlík do Mnichova. Souprava vjela na jinou trať a strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.

Expres do Mnichova projel v Ejpovicích návěst zakazující jízdu. Zastavil čtyřicet metrů od protijedoucího vlaku

V sobotu 23. února se v Českých Budějovicích srazily dvě posunovací lokomotivy. Jeden strojvedoucí byl lehce zraněn. V pondělí 25. února projel v Olomouci na červenou vlak společnosti Leo Express. V úterý 26. února v Jihlavě narazila do stojícího osobního vlaku posunovaná lokomotiva s dvěma vagony, dva cestující se lehce zranili.

Strojvedoucí chybují i díky více rozdílným systémům zabezpečení tratí. Lokálky jsou na tom zatím nejhůře

Vedení Českých drah už se vysokým počtem mimořádných událostí zabývalo. Rozhodlo například o častějších kontrolách strojvedoucích. Brzy také dráhy spustí nové trenažéry v Praze a České Třebové. Podle generálního ředitele drah Miroslava Kupce totiž většinou nejde o systémové chyby, ale o pochybení lidí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na