Ve vlacích Lint společnosti Arriva v pondělí selhalo připojení wi-fi a dopravci nejsou schopni vydávat jízdenky, cestující proto vozí zadarmo. Problém s odbavováním by měl být podle dopravce vyřešen do večera. U ostatních autobusových i železničních spojů se větší problémy nevyskytly. Problémy vznikají prakticky od změny dopravce, i po celý týden, tedy novými jízdními řády pro rok 2020.

První pracovní den v novém režimu regionální dopravy ve Zlínském kraji ověřil naplno jeho funkčnost. S potížemi se potýkaly zejména železniční spoje společnosti Arriva. Podle koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje v pondělí ráno jeden spoj nevyjel a další problémy musí dopravce řešit.

„U nízkopodlažních vozidel Lint ve Zlínském kraji nám došlo k selhání wi-fi, proto nejsme schopni cestujícím v těchto vlacích vydávat jízdenky,“ uvedl mluvčí Arrivy Jan Holub pro redakci Magzine.cz. Cestující proto těmito spoji dočasně jezdí zdarma.

„Na nápravě intenzivně pracujeme. Věříme, že v průběhu pondělního odpoledne, nejpozději večera, již bude odbavování ve zmíněných vlacích plně funkční,“ dodal Holub. Společnost je podle něj připravena vyplatit kompenzace objednavateli dopravy, tedy Zlínskému kraji. Problém s vydáváním jízdenek je především na Vsetínsku.

U ostatních autobusových i železničních spojů se větší problémy nevyskytly. „Až na nějaká zpoždění a problémy s prodejem jízdenek u společnosti Arriva, zejména na Valašsku, jsme v pondělí nic dalšího nezaznamenali. Podstatné je, že po ranní špičce se již nyní vše srovnalo a jezdí se dle jízdních řádů, někde možná s menšími zpožděními,“ uvedl zástupce společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje.

Novinkou, kterou si cestující nejvíce pochvalují, je nové číselné značení autobusových spojů, podobně jako u MHD. „Je to rozhodně přehlednější a člověk se v tom rychleji zorientuje. Myslím, že to tady mělo být zavedeno už dávno tak, jak už to roky funguje v jiných krajích,“ uvedla v pondělí ráno na zlínském autobusovém nádraží jedna z cestujících Valerie Kořenková.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments