ČESKO – MAĎARSKO

Uprchlická krize ve střední Evropě komplikuje i dopravu na řadě míst, nejvíce pak na ose od Balkánu do Rakouska a Německa. Daleko větší problémy pak způsobují ekonomičtí imigranti u vjezdů do tunelů v Calais pro vlaky EuroStar.

Až do odvolání tak všechny spoje jedoucí z České republiky do Budapešti, jsou operativně ukončeny ve stanici Szob v Maďarsku. Cestující tak musí pro další cestu do maďarské metropole využívat regionální vnitrostátní dopravu. Vlaky od Budapešti směr Praha a dále Berlín, mohou v následujících dnech nabírat pravidelná zpoždění.

České dráhy vypravují i náhradní soupravy

Denně se mezi Prahou a Budapeští pohybuje na sedm párů mezistátních spojů. Největší zpoždění tak dle mluvčího drah Petra Šťáhlavského, bylo ve čtvrtek i v pátek. Vysoká zpoždění tak komplikují jak mezinárodní osobní dopravu, tak i dopravu nákladní. Díky nepravidelnostem v osobní dopravě, je zpožděna i série nákladních vlaků různých kategorií, které zejména v Maďarsku a na Slovensku, zajišťují logistiku pro automobilový průmysl. V tomto týdnu na to upozornil i ministr dopravy z Německa Alexander Dobrindt, když tamní situaci opatrně nazval jako nepřehlednou, a ohrožující ekonomické zájmy všech zemí na imigrantské ose směr západ.

České dráhy pak ve snaze minimalizovat zpoždění mezistátní spojů, vypravují mezi Prahou a Szobem i náhradní soupravu, ta by měla od této soboty zpoždění snížit na pravidelně jedoucích spojích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments