Kvůli poruše trakčního vedení byl zastavený provoz přes pardubické hlavní nádraží. Vlaky na hlavním koridoru mezi Prahou a Českou Třebovou tak jezdily odklonem a nabíraly zpoždění. Úplný provoz na trati byl obnoven až v sobotu krátce po půlnoci.

Podle webu ČD mimořádnosti byla závada na trati opravena během sobotní noci a vlaky jezdí opět obousměrně přes pardubické hlavní nádraží.

„Provoz byl plně obnoven dnes v 0.13. Omezení pro cestující by už nemělo být. Došlo k ukotvení poškozeného stožáru tak, aby to nemělo vliv na výraznější omezení pro dopravu. Finální oprava bez vlivu na cestující by měla proběhnout asi v polovině příštího týdne,“ řekla Šubová.

„Při výkopových pracích, které probíhají v souvislosti s modernizací stanice, došlo k narušení stability kotevního stožáru trakčního vedení. To se následně prověsilo a při jízdě vlaku došlo k jeho stržení. Jde o chybu na straně zhotovitele, který bude sankcionován,“ řekla Radiožurnálu mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková.

„Provoz je aktuálně kromě směru na Hradec Králové zastaven,“ dodala s tím, že omezený provoz trval přes pardubické hlavní nádraží až do sobotního rána.

Hasiči evakuovali asi 150 lidí, kteří cestovali ve vlaku, jenž strhl vedení. „Poslali jsme je osobním vlakem do Hradce Králové, kde si přestoupili na dálkové spoje na Prahu nebo na Moravu,“ řekl ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah Pardubice Tomáš Netolický.

Některé vlaky jezdily odklonem přes Hradec Králové a Choceň. Provoz v úseku Pardubice – Kostěnice byl omezen, elektrický provoz mezi Pardubicemi a Rosicemi nad Labem byl zastaven.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments