A máme tu další „pád“ na ústa, jde o to, zda padají na ústa šokem zákazníci, nebo výrobce malosériových modelů. Tentokrát se opět jedná o výrobce, vybírajíce zálohy na ještě nevyrobené modely – své závazky vůči klientům již ale nebude moci splnit!

intro

Aktuálně z kauzy „duo H.“
13.4.2010, úterý: duo J&K H. stále vyhrožuje, v současné době v Redakci budeme shromažďovat korespondenci zákazníků s J&K H. kterou nám zasíláte. Prosíme, nepište to do komentářů, jmenujete zde tyto osoby – My v současné době nemůžeme do doby šetření uveřejnit jejich jména – nejspíš zde pochytila demokracie a význam „pravdy“ velké šrámy !!!!!
11.4.2010, neděle: duo K. a J. s přijmením H. vystupuje již společně, najednou žádný rozvod manželů není platný? Lhůta na odstranění nebude již potřetí vyslyšena. V žádném případě nehodláme zpronevěru zametat pod koberec…
11.4.2010, neděle: Admin: Jan Jirásek, již kontaktuje svého právního zástupce na případné soudní peripetie ze strany dua H.
11.4.2010, neděle: na předchozí skutečnosti reaguje Administrátor, ultimáta ze strany dua H. na 24 hod. lhůtu pro odstranění z webu odmítáme !!!
11.4.2010, neděle: duo H. se ozvalo, vyhrožují trestním oznámením, pakliže z našeho webu nebudou staženy dva předchozí články ze soboty 10.dubna
10.4.2010, sobota: první článek má pokračování: odkaz
10.4.2010, sobota: vychází první článek o praktikách dua H.

Touto cestou důrazně varujeme zájemce o modely ……………………. kteří se chystají zaslat finanční krytí požadovaných modelů. Firma není v současné době schopna pokrýt celou řadu objednaných modelů, a od plnění plateb k navrácení těchto prostředků k objednatelům se nejspíš také nemá. Proto vysloveně varujeme před touto firmou – neplaťte a nereagujte na nic, co je spojeno s aktivitami …………… .cz !!!!!

Je to vlastně něco podobného, co zažíval M-Model Michala Hrubého, tam došlo ale k „narovnání“ výroby do původního stavu. Ovšem v současné době dochází opět k dalším přešlapům v plnění výroby modelů – vůči zaslaným zálohám výrobci. Více čtěte zde: Proč firma M-Model dělá mrtvého brouka? Nyní firma funguje perfektně a vyrábí opět špičkové modely.

Asi největším věřitelem tohoto „vykuka“ je solidní obchod http://masinky.cz z Kladna. O tomto obchodě píšeme zde: Internetové obchody: Západní Čechy Vsoučasné době řada jednotlivců bude podávat trestní oznámení na tuto aktivitu rodinného dua H.. Platí zde ale to jediné: platit něco předem někomu, o kom nemáme relevantní informace je stejné, jako zahodit peníze do kanálu. Nikdy nemáte, a vlastně ani nemůžete mít jistotu, že malosériový výrobce dostojí svým závazkům, viz. popsaný M-Model!

Jaké je řešení? Jednoduše nekupovat nic, co nemůžete vidět na vlastní oči. Neplatit nic, co není vyrobeno, nebo o čem nevíte, že vyrobeno někdy vůbec může být – to je asi ta horší varianta. A proč vlastně malosérový výrobci vybírají zálohy? Odpověď je jednoduchá: nemají vlastní kapitál, pokud mají, nechtějí čas věnovaný výrobě Vámi požadovaných modelů ztrácet vědomí, že jej skutečně odeberete! Ovšem, to je logické, spíš ale platí první bod, tedy že nemají vlastní kapitál – Vy si jednoduše zaplatíte nakup polotovarů pro výrobu modelu, ON Vám jej za tu cenu postaví…

„…jedna věc je plnění svých závazků, druhou věcí pak vybírání záloh !“

Je dávno pevně dáno, že v domácích podmínkách, případně někde na koleně v garáži, není možné zabezpečit malosériovou výrobu modelů. Tohle nemůže zvládnout nikdo, pokud má model trochu vypadat, je třeba mu věnovat od 150 do 300 hodin! Jenže, to je faktor těžko slučitelný. Podívejte se třeba na výtvory modelů prezentujících se na aukčním portále Modelbazar: Panoptikum prodejců – Aukro & Modelbazar

Vážení čtenáři, doufáme, že si z tohoto vezmete silné ponaučení, že kupovat zajocha v pytli, je malá nervová sebevražda… S přáním hezkého dne, Břetislav Dron

Reakci na aktivitu K&J H. od Martina Valtera zveřejňujeme zde:

{niftybox
background=#FFCC00,textcolor=black,float=right,textalign=justify,border=gold,font=Arial,fontsize=12px}

Karla a Jiří Houfkovi – Vláčky TT

Spousta zákazníků se stále ptá, kam z našeho webu zmizely ty pěkné modely singrovek, brejlovců a Hurvínků od českého výrobce Vláčky TT.

Zde je odpověd:

Dlouho jsem váhal jestli sem mám něco psát. Nemám moc rád negativní zprávy, ale rád bych vysvětlil spoustě našich zákazníků, před kterými se cítím trochu jako blbec, když jim nedokážu po 9 měsících říct, kdy dostanou mašinku, kterou si objednali.

Vězte, že všechny vaše modely byly u výrobce objednány a bohužel i dopředu zaplaceny, takže jsem do posladní chvíle věřil, že je nakonec budu schopen dodat. Ta poslední chvíle už bohužel nastala a mě je jasné, že už nic nedodám. Kdo nám dal zálohu, nebo zaplatil svůj model dopředu, dostane samozřejmě svoji platbu zpět.

Podvodníci umějí velice dobře šálit a vysvětlovat, proč se zase dodávka zpozdila, a bude za týden, a proč nebude ani za měsíc, a nakonec ani za rok. Protože jsem od manželů Houfkových ze začátku pár pěkných modelů obdržel a zákazníci z nich byli nadšení, dlouho jsem se bránil připustit si, že by vše mohlo takto dopadnout.

Dnes se údajně rozvádějí a paní Houfková, podle jejího manžela, nemá zájem své závazky řešit. On sám mě upozornil na inzerát na modelbazaru, kde si jeden jejich zákazník stěžuje, že jim před půl rokem poslal peníze a mašinka mu dodnes nepřišla. Pan Houfek však tvrdil, že se jedná o omyl a celá věc je trochu jinak. Dle mého názoru a zkušenosti se o omyl nejedná.

Proto si dovolím, všechny naše zákazníky varovat před touto firmou, na kterou budu muset, jako i další zklamaní odběratelé, podat trestní oznámení pro podvod. Neposílejte žádné platby předem. S největší pravděpodobností by jste se nedočkali ani zboží, ani vrácení částky.

O to víc mě mrzí, jak v naší anketě vede jednoznačně požadavek na „více výrobků od českých výrobců“ a já musel jednoho z nich stáhnout z nabídky 🙁

S omluvou

Martin Valter

{/niftybox}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments