OSTRAVA – Z pátka na sobotu, došlo k vykolejení nákladního vlaku ve stanici Ostrava Hlavní nádraží. Provozní komplikace jsou o to větší, že k vykolejení, a především k poškození trolejového vedení i kolejí, došlo na hlavním tahu mezi Českem a Slovenskem přes Ostravu. Provoz je sice zatím bez větších omezení, neboť řada vlaků o víkendu nejezdí. Komplikace tak mohou přijít v pracovních dnech.

Vykolejily dva vozy nákladního vlaku, které souprava táhla 1,5 kilometru. Na tomto úseku poškodily trať a vyvrátily některé sloupy trakčního vedení, popsal nehodu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Dodal, že ještě před zastavením se vlak roztrhl na tři části. Nehoda se obešla bez zranění. Celková škoda byla odhadnuta na 5,6 milionu korun. Pět milionů bude stát oprava trakčního vedení a trati. Škoda na vlaku je 350.000 korun, na zabezpečovacím zařízení 250.000 korun.

Provoz na trati je vinou poškození trati a trakčního vedení omezen. Omezení se dotýká především osobních vlaků. „Nezajíždějí do stanice Ostrava Mariánské Hory. Cestující musejí vystoupit ve stanicích Svinov či hlavní nádraží a využít městskou hromadnou dopravu. Osobní vlaky mohou nabírat zpoždění od pěti do 15 minut,“ řekla ČTK mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události Drážní inspekce zjišťuje. S největší pravděpodobností šlo o technickou závadu. „Nyní zjišťujeme, zda o technickou závadu na vozech, nebo na trati,“ řekl Drápal.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments