Vyschlá tráva a nebezpečně vysoké teploty, omezují provoz historických parních lokomotiv po celé léto. Foto: Václav Fikar

Vysoké letní teploty které se z července pomalu přesouvají i na srpen, omezují také provoz historických parních vlaků. Ty mají nyní přímo zákaz vyjetí od hasičů napříč všemi kraji. Druhý srpnový týden má být ještě více na teploty extrémní, než tomu bylo doposud. Od úterý se místy očekávají teploty až 38C. Ochlazení tak dorazí až v pátek.

Kvůli suchu a horku hrozí nově nebezpečí požárů v celém Plzeňském kraji a části Vysočiny. Celkově se aktuální výstraha meteorologů před požáry týká už 11 regionů, nevztahuje se na Moravskoslezský, Jihočeský a Karlovarský kraj. Zároveň Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před velmi vysokými teplotami v dalších dnech.

Zákaz provozu parních lokomotiv platí až do odvolání v Praze a ve Středočeském kraji. České dráhy tak musely například u nostalgického spoje mezi Lužnou u Rakovníka a Berounem nasadit běžnou lokomotivu poháněnou dieslem. Do provozu rovněž zapojí motorovou lokomtivu řady 749 přezdívanou „Bardotka 749.250“.

Na své oblíbené stroje si fanoušci historických lokomotiv musí počkat i v Královehradeckém kraji. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu se však dotýká i Libereckého a Ústeckého regionu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments