NĚMECKO – Tam, kde se domácí železnice s rychlými daty neustále hledá, v Německu jsou o mílové kroky dále, především pak v technologiích které díky operátorům mohou využívat i cestující ve vysokorychlostních spojích ICE Deutsche Bahn.

Konkrétně u spojů ICE v první třídě, nabízí dopravce připojení k internetu zcela zdarma, ve dvojce pak za mírný poplatek, nicméně ve stejné kvalitě připojení jako ve třídě první. Testování bylo provedeno na mobilním telefonu iPhone6 s technologií LTE, které vysokorychlostní přenos dat umožňuje. Deutsche Bahn chce do roku 2016 bezdrátové připojení instalovat do všech svých dálkových vlaků kategorie ICE. Pro tento případ už vyčlenila částku 200 milionů EUR.

Německý Telekom, který patří do globální skupiny T-Mobile, nabízí denní poplatek za připojení do internetu 4,95 EUR, k tomu poskytne přenosovou rychlost 3,3 Mbit/sec UP, pro stahování pak dokonce až 11,79 Mbit/sec.

Firma DB Netz, což je trochu podobná organizace SŽDC kterou známe z domova, nabízí skrze mobilní aplikaci i otestování rychlosti připojení, zpětně pak získaná data může analyzovat pro případné nedostačující vykrytí signálem LTE, což v tomto případě celkem unikátní zpětná vazba, jak tzv. „bílá místa“ signálem naopak překrýt.

Ve vlacích ICE je možné využívat i palubního internetu, tedy portálu přes který je možné se k bezdrátovému internetu pomocí WIFI připojit také, stále více cestujících využívá ale připojení přímo, tedy „mobil – operátor“, a tím umožní rozdělení kapacity dat v LTE přes WIFI i na cestující kteří používají na cestách notebooky nebo tablety.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments