Až na pár volných míst v řádu jednotek byly dosud všechny zápasy českého národního týmu na hokejovém mistrovství světa na Slovensku vyprodané. Z úspěšných prodejů se ovšem netěší jen pořadatelé sportovního svátku, ale i čeští železniční dopravci. Lokomotivy Českých drah navíc zdobí speciální motivy mistrovství. Prohlédněte si fotogalerii.

Jak České dráhy, tak i soukromý RegioJet vyslaly na šampionát speciální vlaky. A hlásí úspěch, vlaky jsou obvykle zcela zaplněné. Lokomotivy národního dopravce mají k tomu i speciální grafické motivy, což je obvyklé hlavně ve Švýcarsku nebo v Rakousku, o něco pozdejí se motiv k významným událostem začal objevovat také na lokomotivách Deutsche Bahn a dalších.

„Celkem jde o sedm párů vlaků, z toho dva spoje pojedou ještě devatenáctého a dvacátého prvního května. Pokryty jsou tak všechny zápasy českého týmu v základní skupině. Vlaky nabízejí až devět set míst k sezení a jsou plně obsazené,“ říká Petr Šťáhlavský, mluvčí drah. Výnosnost souprav však komentovat nechtěl.

RegioJet vypravuje speciální vlakové spoje Sport Express na trase Bratislava Nové Město – Praha. Vedle toho dopravce provozuje další vlakové a autobusové spoje, které spojují Česko s Bratislavou až osmkrát denně a Prahu s Košicemi třikrát denně. „Obsazenost spojů na Slovensko je standardně vysoká a v době mistrovství světa se ještě dále zvyšuje,“ potvrdil Aleš Ondrůj, mluvčí RegioJetu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments