Letecká společnost Germanwing rozšířila letecká spojení Prahy s destinacemi v Německu. Z Letiště Václava Havla tak nabízí nově přímé spojení do Hamburku. K 30. březnu, kdy začal platit letní letový řád, převzala tato letecká společnost i lety do Düsseldorfu za Lufthansu. Dříve operovaná linka právě Lufthansou, navýšila i počet spojení do průmyslové oblasti Krefeldu a Düsseldorfu.

LETADLO SPOLEČNOSTI GERMANWINGS | FOTO: LUFTHANSA.DE

Do Porýní tak Germanwings nabízí 18 letů týdně. Let z Prahy trvá přibližně 50 minut, stejně jako dříve s Lufthansou. Do Hamburku s Germanwing doletíte za 65 minut. Letecká společnost plánuje nadále rozšiřovat svá spojení z Německa do Prahy. Dopravce také uvažuje o Bratislavě nebo Ostravě.

ČSA v době útlumu, kdy se společnost stahovala z podstatné většiny svých leteckých spojení ze západu, a větší orientací na východ, zaplňují volné časové sloty na letišti v Praze jiné letecké společnosti. V novém letovém řádu je i mnoho novinek.

Díky novým dopravcům z východu a z Chorvatska nebo Srbska, nabídne Praha i pohodlné přestupování z velkých letišť ve Francii nebo Německu – dále na východ a jihovýchod Evropy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments