PRAHA – Od dopravce ÖBB z Rakouska, mají České dráhy další padesátku vozů kterých se tamní dopravce zbavuje díky dalšímu nákupu jednotek Viaggio Comfort Railjet. Jednotky postupně nahrazují vozbu klasických vozů, a z mnoha dálkových i středně-dlouhých tras Viaggio Comfort tyto vagony vytlačuje. Dopravce je proto nabídl opět k prodeji.

Další rošáda s vagony na vnitrostátních linkách

V minulosti od ÖBB už České dráhy realizované nákupy mají. Tentokrát se ale jedná o jídelní vozy, a vozy první třídy, v dodávce je i několik vozů pro přepravu osobních automobilů. Tyto vozy postupně nahradí vagony na dálkových linkách na Slovensko a do Maďarska, odkud vozy přejdou na vnitrostátní spoje mezi Prahu a České Budějovice. Vozy z realizovaného nákupu začnou jezdit i mezi Bohumínem, Břeclaví a Brnem.

Všechny vozy pro trasu Praha – České Budějovice mají klimatizaci. Cestování mezi oběma městy tak projde razantní obměnou vozidlového parku. Od 14. prosince jezdí modernizované vozy kategorie RX i z Prahy do Klatov a Chebu. Navíc během roku 2015, nejpozději pak v roce 2016, dojde k dalším změnám. Dráhy začnou provozovat rychlíkové RegioPantery z Prahy do Brna, jednotky RegioPanter pak budou jezdit i na trase mezi Břeclaví a Olomoucí.

Stejné vozy chtěl nakoupit i RegioJet, dráhy byli ale rychlejší

RegioPanter tak bude v časovém prokladu s jednotkami Viaggio Comfort které už na trase jezdí. Spojení tedy obou důležitých měst bude vlakem ve špičce každých 30 minut. mimo ni pak každou hodinu.

Nákupy vozů v Rakousku realizovala i firma RegioJet, která má veškerý svůj vozidlový park na těchto vozech postavený. Dopravce pak při druhém nákupu využil i služeb od Ruské banky Sberbank, která druhý nákup v Rakousku také financovala. Firma pak druhý nákup specifikovala v médiích jako vhodně mířené Public Relations proti národnímu dopravci České dráhy. Vedení Českých drah o tyto vozy mělo zájem také, nyní tak dráhy vrací úder v podobě pružnějšího jednání s ÖBB a vozy kupuje národní dopravce.

Zdroj informací: České dráhy

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments