Zda se ukáže, že nová multifunkční centrála Z21 získá zájem svých zákazníků, je ještě brzy. Už je na světě ale aktuální update předchozí verze 1.0.2 do verze 1.0.4. V přechozí verzi byl velkým problémem import a export vložených dat, konkrétně tedy zobrazování kabiny interiéru strojvedoucího, které se dají po přepnutí lokomotivy taktéž změnit na nové a zpět.

To ve verzi původní byl problém, a centrála vykazovala značné provozní problémy, které se před samotnou aktualizací projevovali zatuhnutím systému. Jeho vyřešení pak bylo kompletní restart formou odpojjení od napájení. Dále Z21 doznala spíše dílčí úpravy, jako jsou kompletní správy lokomotiv v jednom souboru s jejich optimalizací. Dále také vylepšení symbolů jako tlačítko pro funkce a nastavení provozu v kolejišti pomocí samotné centrály Z21.

1195002

Stále ale nová centrála budí spíše rozporuplné reakce. Zákazníci si ůdajně stěžují na její stále zatuhnutí během provozu, případně takové nedostatky, jakými jsou miniaturní obrázky vložených modelů lokomotiv, které se majitel může libovolně editovat. Spíše se na diskuzích došlo k závěru, že jakýkoliv nový update pro iPad, je ještě horší než ten, který byl v provozu původně.

Zda se nakonec ukáže, že centrála byla ušita horkou jehlou, je ještě dost času. Ovšem poznatky které je možné jako zpětnou vazbou od čtenářů a testerů získat, se ukazuje, že zatím toho Z21 nepřináší, tedy krom toho, co by přinášet modeláři měla. Dokud nebude systém centrály zcela funkční, nelze se jednoznačně domnívat, že se jedná o revoluční produkt od firmy Roco.

Z21 má v současnosti spíše více kritiků, než spokojených uživatelů, ačkoliv je její cena 399,- EUR, tak v mnoha věcech se spíše výrobce snaží prosazovat celkem agresivní reklamní kampaň – než aby šel cestou řešením problémů.

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments