Za pětikilometrovou jízdu 7100 korun. Pražský taxikář přišel o vůz a hrozí mu ztráta licence až na tři roky

0

Jeden z pražských taxikářů žádal po cestujících za jízdu dlouhou 5,5 kilometru 7100 korun. Zadrželi ho ale strážníci z takzvaného Taxi týmu. Dopravci byla uložena kauce 100 tisíc korun, kterou ale nezaplatil, proto mu bylo zabaveno vozidlo i doklady. Kromě vysoké pokuty hrozí řidiči odnětí licence až na tři roky, řekla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Zákazníci chtěli minulou neděli odvézt z Rytířské ulice v centru města do ulice U Průhonu v Praze 7. Podle městské policie by taxikář za takovou cestu neměl chtít více než 300 korun. Řidič si ale nejprve řekl o dva tisíce a následně se mu ani tato částka nezdála dostatečná. Nakonec mu pasažéři museli zaplatit 7100 korun.

Vzápětí ho zastavili strážníci z Taxi týmu. „Když po něm požadovali, aby na kapotu vyskládal všechny peníze, které obdržel za poslední přepravu, začala hra na přihazovanou,“ uvedla mluvčí. Taxikář nepoužil povinný taxametr, částky klientům ukazoval na mobilním telefonu.

„Událost si k dořešení převzal správní orgán. Dopravci byla uložena kauce ve výši 100 tisíc korun, kterou ale na místě nezaplatil, proto bylo jeho vozidlo odstaveno a byly mu zadrženy doklady k vozidlu a k přepravě,“ uvedla Seifertová.

Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta ve výši několika desítek tisíc korun a odnětí licence až na tři roky.

Strážníci na místě mohli řidiči dát pokutu do výše deseti tisíc korun. „Ta by ale vzhledem k výši předražení a způsobu provedení byla spíše výsměchem,“ dodala mluvčí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments