Příčinou sobotní srážky lokomotivy a osobního vlaku v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku byla pravděpodobně nedovolená jízda za návěstidlo, které ji zakazovalo. V neděli o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vyšetřování příčin podle něj ale potrvá několik měsíců. Vykolejené vlaky jsou po srážce, při které byli dva lidé zraněni, již odstraněny z kolejí, provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Kojetínem však dál stojí.

Práce na odstraňování vykolejených vozů začaly v sobotu večer. Na místo byl povolán speciální jeřáb. Náklady na vyproštění, mimo těch na infrastruktuře, lokomotivě a vozech, vyšplhají na stovky tisíc korun.

„Jeden nakolejený vůz se odvezl včera (v sobotu) večer, poté se odvezla lokomotiva z osobního vozu, následně samostatná lokomotiva. Poté jsme nakolejili nakloněný vůz a ten se také odvezl. Nakolejení bylo hotovo kolem půlnoci,“ uvedl Hrehuš. Následovat bude ještě oprava poškozených kolejí.

V neděli budou ještě pokračovat opravné práce na kolejišti, sdělil ráno Karel Hrehuš z Hasičského záchranného sboru Správy železnic. Podle webu Českých drah by mohl být provoz na trati obnoven v neděli v 16.00, na jedné koleji aspoň do poledne. Na místě byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Při nehodě byli zraněni dva lidé, cestující v osobním vlaku a strojvedoucí v samotné lokomotivě, v obou případech šlo o lehká zranění. Hasiči z vlaku evakuovali pět cestujících a personál vlaku.

Podle Drážní inspekce, která zjišťuje příčiny a okolnosti mimořádné události, byly na místě škody odhadnuty na 10,3 milionu korun. Z toho tři miliony korun se týkají osobního vlaku, pět milionů lokomotivy a 2,3 milionu korun je škoda na trati.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments