V sobotu se na dálnici D1 vrátí dělníci – po zimní přestávce tak znovu začnou první letošní práce na D1. O tomto víkendu silničáři budou rozmisťovat dopravní značení u Benešova. A příští víkend pak budou bourat dva nadjezdy u Humpolce. Celkem by letos dělníci měli rekonstruovat 71 kilometrů dálnice D1. Hlavní část oprav začne v březnu.

S omezeními můžou letos řidiči počítat celkem v sedmi úsecích – tolik jich zatím silničáři nikdy od začátku modernizace v jednom roce neopravovali. Problémy by mohly podle šéfa Ředitelství silnic a dálnic nastat třeba na Vysočině.

„Na území Vysočiny bude prakticky souvisle 25 kilometrů v uzavírce. Samozřejmě je potřeba velká trpělivost řidičů, protože ty uzavírky sice jsou vedeny v profilu dva plus dva jízdní pruhy oběma směry, každopádně samozřejmě je to velká trpělivost řidičů tak, aby vydrželi jet tou osmdesátikilometrovou rychlostí,“ řekl pro Český rozhlas šéf Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

S omezením musí řidiči počítat taky například mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi ve středních Čechách nebo mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi na jižní Moravě.

Radary v zúžených úsecích

V zúžených úsecích budou radary, které budou kontrolovat, jestli řidiči dodržují maximální povolenou osmdesátku. A to hned na pěti úsecích. Jak řekl ředitel ŘSD Radek Mátl, tak i letos bude platit, že pokutu dostane každý řidič, který překročí maximální povolenou rychlost.

„Cílem není nikoho šikanovat. Cílem je zklidnit provoz. I proto tam budou cedule, kde bude zvýrazněno to, že tam ten radar jest,“ doplnil ministr dopravy Karel Havlíček za ANO.

Úsekové měření letos bude třeba mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi, mezi Souticemi a Loktem nebo mezi Velkým Beranovem a Měřínem.

Modernizace dálnice D1 by měla být hotová příští rok. Letos by silničáři podle ministra Karla Havlíčka za hnutí ANO měli dokončit rekonstrukci na čtyřech úsecích – do konce roku chce tak stát otevřít 37 kilometrů. Modernizace D1 začala v roce 2013 – dělníci zatím opravili 90 kilometrů dálnice, na 71 kilometrech ještě musí rekonstrukci dokončit.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments