S přibývajícími úseky s omezením na dálnici D1 mezi Brnem a Prahou, přidávají dráhy další vlaky kategorie D1 Express. Národní dopravce bude každý pátek vypravovat posilový vlak číslo 575 s odjezdem z Prahy 11:09 který má příjezd do Brna 13:44. Zpět z Brna do Prahy bude odjezd vlaku číslo 574 ve 14:08 a s příjezdem do Prahy v 16:45.

Dráhy tyto dva posilové vlaky budou zatím vypravovat pouze v pátek. Jedná se o odlehčení cestující frekvence z vlaků EC 77 který z Prahy na Brno odjíždí v 10:39, a v opačné straně pro odlehčení vlaku z Brna do Prahy EC 70 ve 14:39. O tyto vlaky je velký zájem, proto dráhy rozšiřují nabídku kapacity D1 Expressů mezi Prahou a Brnem. Není nicméně vyloučeno že dopravce vlaky 574/575 rozšíří i na další dny.

Další posilové vlaky které jezdí v této kategorii, bude dopravce provozovat zatím do 28.června kdy bude ukončen průzkum obsazenosti těchto vlaků, pak se dopravce rozhodne které vlaky zachová, případně ještě rozšíří. Dráhy jsou nicméně připraveny na pružné reagování v souběhu v omezení oprav na dálnici D1.

Jelikož se dálnice D1 bude dále v mnoha úsecích opravovat až na devíti místech, mohou vlaky kategorie D1 Express být navýšeny až do taktové dopravy. Dráhy na takové vypravení vlaků mají dostatečné kapacity vozového parku, navíc se vrací ze zásadních renovací i nové osobní vozy pro dálkovou dopravu. V roce 2014 pak chce dopravce v druhém čtvrtletí nasadit do provozu moderní vlaky Viaggio Comfort od firmy Siemens.

Z Prahy do Brna a zpět, ve špičce až 2x za hodinu

V rámci zjednodušení a zintenzivnění komunikace nabídky vlakových spojů na lince Praha – Brno zřídily České dráhy novou zákaznickou komunikační emailovou adresu d1@cd.cz. Cestující na ni mohou posílat své zkušenosti z cestování D1 Expressy a dalšími vlaky vyšší kvality na této lince, náměty na zlepšení jízdního řádu a služeb, hodnocení kvality práce palubního personálu, cateringu, Wi-Fi a podobně. Na tuto adresu je možné posílat i operativní informace z provozu, ať už z vlaku nebo z dálnice.

České dráhy nabízejí mezi Brnem a Prahou po celý den kvalitní spoje kategorie EuroCity (EC) a Expres (Ex) v jednohodinovém intervalu. Tyto spoje jsou sestaveny z nových nebo modernizovaných vozů ČD a rakouských nebo maďarských drah. Nabízejí např. klimatizaci, gastronomické služby a podle typu soupravy také např. elektrické zásuvky pro napájení notebooků (mimo maďarských souprav) a další služby. D1 Expressy tuto nabídku doplňují o nové služby a zkracují intervaly v přepravní špičce. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1559-zajem-o-d1-express-ceskych-drah-roste-dopravce-prida-patecni-posilove-spoje{/qrcodegenerator}

Cestující mezi Prahou a Brnem zaplatí za Včasnou jízdenku Česko zakoupenou na internetu od 150 Kč (držitelé In-karty) nebo od 180 Kč (cestující bez In-karty), u pokladny pak mohou zakoupit Akční jízdenku s cenou od 150 Kč (s aplikací IN 50 %), resp. od 210 Kč (cestující bez In-karty). Na všechny dálkové spoje je možné předem zakoupit rezervaci místa, a to i z domova nebo kanceláře prostřednictvím eShopu ČD.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments