Čeští vývojáři z dceřiné firmy Českých drah, ČD – Informační systémy a CHAPS vytvoří rezervační systém pro rakouské dráhy ÖBB. Českou technologii budou využívat internetové i mobilní vyhledávače spojení rakouských státních drah, stejně jako prodavačky jízdenek v kamenných prodejnách. Pro České dráhy představuje zakázka příjem v rádu milionů eur.

Systém slouží k rezervaci míst, lůžek, lehátek či aut ve vlacích nejen ÖBB, ale i všech ostatních železničních dopravců napojených na tohoto přepravce. Dosud ho pro rakouskou firmu provozovaly Německé dráhy, tak jako řadě dalších evropských železničních dopravců.

„Jde o nesporný úspěch a významnou referenční zakázku,“ uvedl předseda představenstva ČD-IS Miloslav Kopecký. Očekává, že nezůstane pouze u tohoto projektu, zájem o spolupráci v odbavování cestujících mají i další přepravci.

Firma zakázku získala společně s firmou CHAPS, kterou koupila v roce 2017 za 400 milionů korun. CHAPS byl dodavatelem prodejních systémů drah a provozovatelem webu idos.cz.

Podle výroční zprávy společnost ČD-IS hospodařila v roce 2017 s čistým ziskem 32 milionů korun a tržbami téměř 610 milionů korun. Firma patří do skupiny Českých drah, kterou tvoří osobní dopravce a nákladní ČD Cargo a patří do ní rovněž Výzkumný ústav železniční nebo poskytovatel datových služeb ČD Telematika.

České dráhy loni přepravily celkem 179,2 milionu cestujících. Rakouský přepravce ÖBB podle údajů na webových stránkách přepraví ročně 459 milionů cestujících.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments