PROVOZ V HAMBURKU | Na velké problémy se musí připravit cestující jedoucí dnes a o následujícím víkendu do Hamburku. Orkán Xaver poškodil v celém železničním uzlu Hamburk trolejové vedení na desítkách míst po celém městě. Pro železniční infrastrukturu je to dost značný problém. Město je i křižovatkou nákladních vlaků jezdících do všech koutů Evropy, zároveň je i námořní bránou do celého Světa.

FOTOGRAFIE | NÁDRAŽÍ HAMBURG ALTONA | CÍLOVÁ STANICE VLAKŮ Z ČECH, RAKOUSKA, SLOVENSKA A MAĎARSKA

V Hamburku jsou v současné době v provozu jen městské linky S-Bahn a s mnoha omezením i městská doprava. Ta v současné době začíná být naprosto nepoužitelná, spoje jezdí mimo své jízdní řády a i jinou trasou. Železniční uzel Hamburk tak v podstatě omezí i cestování přímými vlaky do Berlína, Prahy, Bratislavy, Vídně a Budapešti.

Mezinárodní vlaky EuroCity 175 Jan Jesenius z Hamburku do Drážďan, Prahy, Brna, Bratislavy a Budapešti, bude v celé trase z Hamburku do Děčína odřeknut bez náhrady. V úseku Děčín – Budapešť pojede vlak bez omezení. Souprava v úseku Děčín – Praha, nebude vedena s obvyklým servisem který je na tomto vlaku jinak běžný. V Praze pak bude umožněn přestup do přímých vozů směr Bratislava a Budapešť.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1840-zeleznicni-uzel-v-hamburku-je-zcela-paralizovan-na-mnoha-mistech-je-poskozeno-trolejove-vedeni{/qrcodegenerator}

Jelikož je poškození trakční soustavy v Hamburku poměrně značné, lze očekávat tato zavedená omezení i v sobotu a v neděli. Deutsche Bahn nyní celý stav vzniklých škod zkouší v maximálním nasazení uvést do částečného provozu.

Pokud jde o jídelní vůz vlaku EC 175 Jan Jesenius, JLV Praha a České dráhy jej díky vzniklému opatření do vlaku řadit nebudou. V celém úseku bude souprava vedena bez běžného jídelního servisu.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments