AHÓJ PERSONALISTA | Odbornický kandidát na předchozího ministra dopravy Zdeněk Žák leze z problému do problému. Na brněnské státní zastupitelství přistálo trestní oznámení od tehdejšího personálního šéfa drah Pavla Švagra. Žák Švagra opakovaně v médiích osočil ze systému tvorby tzv. zlatých padáků ve vrcholovém vedení Českých drah. Informaci přinesl portál iDNES.cz.

Na Zdeňka Žáka ale mohou dříve či později dolehnout i další trestní oznámení. Především pak ve snaze v ovlivňování představenstva a dozorčí rady Českých drah. Žák ovlivňoval i personální rošády u ČD Cargo, kam dosazoval bez transparentnosti své známé z minulosti. Stejný způsob jmenování na klíčové posty, předně pak u firem podléhajících Ministerstu dopravy, fungoval výběr stejným systémem.

Odborník Žák, kterého do křesla ministra dopravy vynesla “vláda odborníků” Miloše Zemana, tedy konkrétně za vlady Jiřího Rusnoka – člověk, s nebývale silným apetitem v odvolávání skutečných odborníků ze svých pozic ve státní zprávě. Žák za své působení na Ministerstvu dopravy způsobil téměř personální kolaps.

Žák proto může v jebližší době čekat další trestní oznámení skrze výkon své funkce ministra dopravy. Kontroverzním a uměle vyvolaným odchodem z Ředitelství silnic a dálnic, byl odchod Miloslavi Pošvářové. Její odchod nakonec šéfovi ŘSD Kočicovi zlomil vaz. Nový ministr Prachař Kočicu dna týdny na to odvolal.

Kočica byl silně ovlivňován samotným Zdeňkem Žákem. Stejné personální loutkové divadlo vykonával u představenstva a dozorčí rady Českých drah a ČD Cargo.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments