České dráhy v podvečer obnovily provoz svých vlaků v úseku trati mezi Mariánskými Lázněmi a Chodovou Planou. Ten na konci července poškodilo vykolejení nákladního vlaku. Krátce po 19:00 tudy projel Západní expres Ex 563 Cheb –Plzeň – Praha hlavní nádraží a souprava expresu v opačném směru.

Úsek železnice byl uzavřen od 28. července, kdy na něm vykolejil nákladní vlak převážející cisterny s vápencem. Dopravu cestujících od té doby nahrazovaly mezi lázeňským městem a Chodovou Planou autobusy. V opraveném úseku byla dočasně zavedena omezená rychlost na 20 kilometrů v hodině.

Při nehodě vykolejilo 11 cisteren s práškovým vápencem, které poničily trať i železniční trakci a část z nich se sesula na násep pod tratí. Nehoda poškodila asi dvě stě metrů kolejí a tři sta metrů trakčního vedení. Způsobila škodu asi za 20 milionů korun. Nikdo nebyl zraněn.

Tři dny jen na vyproštění vagonů

Hasiči museli nejprve odstranit poškozené vagony z trati. Trvalo to tři dny. Pak teprve mohla začít oprava trati, kolejí i elektrické trakce.

Nehodu vyšetřuje Drážní inspekce i policie. Bezprostřední příčinou vykolejení vlaku byla zřejmě vysoká rychlost. V místě nehody byla před havárií kvůli stavbě obchvatu Mariánských Lázní stanovena maximální povolená rychlost třiceti kilometrů za hodinu, strojvedoucí ale do úseku vjel zhruba trojnásobnou rychlostí. V zatáčkách na trati se vlak následně rozkýval a vagony vykolejily. Definitivní příčiny nehody budou jasné až po skončení vyšetřování.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments