Boj s falešnými prodejci, jejich neustálá až drzá existence mezi slušnými uživateli portálu modelbazar.cz nabrala za poslední dobu patřičné grády! Kde jsou ty doby, kdy bylo možno zakoupit i takového skvosty, více v článku: Panoptikum prodejců – Aukro & Modelbazar téma jistě obsáhlé, pojďme se ale vrátit o něco dále…

V době, kdy  vrcholil spor s naší redakcí a dvojcí Houfek & Houfková, o kterých dnes nikdo nic neví, resp. represivní složky Policie ČR mají nejspíš i psychologický aspekt – doznalo se velkých změn na oblíbeném portále výše jmenovaném.

Všechny články s kauzou „Duo Houfek“

Připomeňme jen, že stránka na Blog serveru je stále aktivní, telefonní kontakt ovšem fiktivní. Policie ČR tehdy zahájila úkony trestního řízení, nicméně kauza nebyla doposud dotažena do zdárného konce, neboť selhala komunikace mezi poškozenými.

V dalším dějiství se přesuneme na na náš oblibený Modelbazar. V dnešní době lze na jeho portále vysledovat nápadný banner s logem Policie ČR a dovětkem „pomáhat a chránit“, což si jistě tamní redakce vyložila dle svého, a výsledný dojem budí spíše komický charakter informace, než jeho vážnou podstatu!

To, s jakou drzostí dnes tamní falešná identita nabízí modely k prodeji, není jen trestuhodné, ale i z morálního hlediska zavrženíhodné. Je velice smutné, že se najdou mezi námi stále lidé, kteří zneužívají důvěru ostatních modelářů a koupěchtivých uživatelů mnoha prodejních portálů…: Annonce, Modelbazar nebo Aukro


ANKETA:

MYSLÍTE SI, ŽE BUDE NĚKDO NĚKDY ŘÁDNĚ POTRESTÁN ?

{acepolls 3}


Text z portálu Modelbazar v původním znění:

Policie České republiky, Krajské ředitelství Ústeckého kraje, Územní odbor Ústí nad Labem, Obvodní oddělení Všebořice se sídlem ul. Všebořická 11, 400 10 Ústí nad Labem prošetřuje pod č.j. KRPU-105712/ PŘ-2011-041016 jednání dosud neznámého pachatele, který vystupuje na stránkách modelbazar.cz pod jménem Honza, používá emailovou adresu janjan77@email.cz a bankovní účet č. 2237347183/0800. Podezřelý inzeruje různé druhy zboží přičemž si nechává zasílat platbu na shora uvedený účet, následně zboží nedodá a peníze nevrátí. Vyzýváme tedy tímto všechny, kteří byli takto shora uvedeným způsobem podvedeni, aby telefonicky kontaktovali OOP Všebořice zpracovatele nprap. Milana Dlouhého na tel. č. 974 426 751 k dalším opatřením.

…dále již následuje text redakce:

Modelbazar.cz poskytuje Policii ČR součinnost pro řešení občasně se vyskytujících nepříjemných případů s podvody. Ze vzájemně poskytnutých informací vyplývá, že podvodníci nejsou tak chytří, jak si o sobě myslí.

Ono se to hezky mluví, když třetí se směje. Bude jistě zajímavé pozorovat, zda bude nějkterá z podvodných kauz-identit, dotažena do konce, a zda budou podvodníci řádně ztrestáni dle soudního práva. Sundejme si ovšem ty virtuální brýle: pokud se podvodník nedopustí skutkové podstaty podvodu vyššímu jak 5.000 Kč, nelze takového defraudanta trestat odejmutím svobody. Pokud ovšem na zmíněném Modelbazaru zejí i větší „ryby“, bude jejich dopadení jistě velice zajímavé.

V kauzách a článcích, o prodejcích a jejich zákaznících jsme psali již několikrat, pokaždé se takové téma sešlo s velkým ohlasem. A jak je v naší rodné hroudě již pradávným zvykem, tento boj s falešnou identitou nebude nabírat sebemenšího konce. Připomíná to trochu boj s větrnými mlýny, nebo házení hráchu na zeď…

Součinost složek v trestním řízení a portálu Modelbazar budeme i nadále sledovat, další novinky se pokusíme přinést v listopadu.

– ukázka banneru z portálu Modelbazar

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments