PRAHA | Až tragikomické vyvrcholení personálních změn v nejvyšším vedení národního dopravce připomíná známou hru  „Vole padni“. Ačkoliv úkol zněl jasně, odvolat šéfa drah Petra Žaludu. Ten již ve firmě nepůsobí. Nyní nastávají vnitřní personální čistky už mezi Žákem dosazenými lidmi, především u představenstva a dozorčí rady.

 FOTOGRAFIE | PAVEL ČERNÝ

Informace ve čtvrtek 15.srpna přinesl portál E15. „Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil..“ takto nějak E15 komentuje současnou situaci v úzkém vedení dopravce České dráhy. Současná situace připomíná už jen stopu hořké příchuti po Žákem odvolaného šéfa drah Žaludy, to také díky dosazeným lidem v dozorčí radě realizoval. Nyní vnitřní boje mezi předem vybranými lidmi ministra dopravy v demisi, mají ve výsledku odvolání nedávno instalovaného Pavla Švagra.

Švagr byl před dvěma týdny jmenován do nového představenstva firmy. Nyní skončil. Mimo představenstva byl i personálním ředitelem. Pikantní na celé situaci je ještě jedna podstatná věc. Když byl Žákem Pavel Švagr do drah povolán, nyní ministr v demisi Žák tvrdí pravý opak, že Švagr do firmy přišel proti vůli ministra. Dodal dále portál E15. Pavel Švagr jako personální ředitel i nadále zůstává.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/komentar/1703-ceske-drahy-personalni-rosady-ve-stylu-vole-padni{/qrcodegenerator}

Personální rošády Českých drah tak připomínají už jen špatně režírovanou frašku, případně tu výše jmenovanou hru na „Vole padni..“ Národní dopravce by neměl fungovat jako prostředník pro vyřzování si osobních pohnutek a nějaké msty, což národu, ale především odborné veřejnosti dostatečně ministr Žák pregnantně předvedl. Švagra nahradil Karel Otava, ten doposud působil jako poradce generálního ředitel Správy železniční dopravní cesty.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments