Zdá se to celkem jako nemožná věc. Ale v posední době se kupí průsery, které se hromadí kolem nekvalitních potravin, které my, jako ovce tohoto státu a vlády, musíme? nemusíme! kupovat. Podobný aspekt se začíná pomalu vžívat i u výrobců a dodavatelů modelové železnice.

 

 

Poslední ukázkou arogance a neprofesionality, na které si Roco jistě zakládat moc nechce, se projevil u modelů brejlovce a sergeje pro měřítka H0. V prvním případě by se dalo trochu přihmouřit oko, s trochou píle i něco opravit doma. Ale proč? Proč mi výrobce podstrkuje něco, co není ve zcela 100% stavu, a sám to nejspíš považuje za kvalitu a ještě s tézí „buďte rádi, že pro vás taky něco vyrobíme?“. Tak takhle teda NE!

Naštěstí již dnes existuje řad možností, jak právě nepovedené modely Roco neodebrat, a své investice vložit do domácího výrobce. Takovou frmou je MTB, který nabízí modely jak ve variantě TT, tak  v H0. Ale to jen pokud jde o brejlovce a bardotky. Pakliže modelář zatouží po modelu sergeje, musí se spoléhat jen na jedinou firmu, a tou je opět Roco.

Od této firmy mám doma desítky velice zdařilých modelů, ale to, co předvádí firma v poslední době – je exces jako prase! Když to nebyl před několika lety špatný granulový materiál pro lisování modelů, tak zase špatné morory pro pohon modelu. Dnes je to zase kvalita laku a provedení potisku.

Ptám se tedy, máme toto skutečně zapotřebí, a nebo si za to můžeme sami?!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments