Komplexní gastronomickou proměnu palubního občerstvení přichystaly pro své klienty České aerolinie. Novou koncepci dostalo menu v cestovní třídě Business, jehož podobu na klíč pro České aerolinie vymysleli a sestavili šéfkuchaři pražských restaurací a cateringu skupiny Zátiší Group.

NOVÁ GASTRONOMIE ČSA | ILUSTRACE: SHUTTERSTOCK.COM

Již od 1. června 2014 si cestující směřující například do Soulu budou moci pochutnat na takových specialitách jako je dýňová polévka či perlička se smetanovou hříbkovou omáčkou a gnocchi.

NOVOU TVÁŘ DOSTALO TAKÉ OBČERSTVENÍ SERVÍROVANÉ V CESTOVNÍ TŘÍDĚ ECONOMY

Trojice šéfkuchařů Zátiší Marek Purkart, Corporate Catering Fresh &Tasty, Jan Bureš, Zátiší Catering a Palác Žofín a Marek Šáda, restaurace Mlýnec jsou podepsáni pod recepty všech jídel, které budou České aerolinie nově servírovat ve třídě Business na všech svých pravidelných linkách. „Pro vytvoření konceptu menu pro business class jsme se inspirovali nejúspěšnějšími recepturami z našich restaurací a cateringových akcí, které byly upraveny tak, aby výborně chutnaly a zároveň se daly pohodlně konzumovat i na palubě letadla,“ shodují se šéfkuchaři.

Příprava nového konceptu občerstvení v třídě Business započala již na sklonku minulého roku. Vylaďování téměř 45 receptur zabralo několik měsíců a jeho součástí byla také řada společných ochutnávek. Tento měsíc probíhá zaškolení kuchařů Skyport Catering, kteří budou nové menu na paluby letadel Českých aerolinií připravovat.

Nový jídelníček je navržený tak, aby odpovídal nejen denní době, ale také mezinárodní skladbě cestujících a jejich chuťovým preferencím. Například na dálkové lince do Soulu si budou moci vybírat ze tří hlavních jídel. Kromě zmiňované perličky také vepřovou panenku s hořčičnou omáčkou nebo národní korejské jídlo bibimbap.

NEJEDNOTVÁRNÁ GASTRONOMIE SE OSVĚDČILA. CO LINKA, TO JINÉ MENU

Na linkách společnosti do Ruské federace a střední Asie budou dle denní doby servírovány například kuřecí makhani s rýží a lilkovou masalou, zapečený quiche se šunkou a sýrem, domácím chlebem a rajčaty nebo telecí květová špička se svíčkovou omáčkou a karlovarským knedlíkem či grilovaný losos s bramborovou kaší a jarní cibulkou a šafránovou omáčkou.

Na linkách společnosti vypravovaných do západní Evropy budou České aerolinie historicky poprvé nabízet ve třídě Business občerstvení na klíč připravené vyhlášenými českými kuchaři. Na linkách do Madridu, Barcelony, Paříže či Kodaně a dalších si cestující budou moci pochutnat například na tramezzini se šunkou a sýrem nebo kuřecím masem a zeleninou či pollo tonnato s tuňákovou majonézou.

INOVACE V GASTRONOMII I V TŘÍDĚ ECONOMY

České aerolinie měly v nedávné minulosti zkušenost s obdobným konceptem občerstvení speciálně navrženým jenom pro vybrané linky. „Jeho úspěch a snaha o další zkvalitňování našich služeb nás přivedli k myšlence připravit prvotřídní menu pro třídu Business na všechny naše linky, a to i přes zdánlivě nepřekonatelné limity jako je typ letadla a doba letu. Po obměně věrnostního programu OK Plus a palubního občerstvení se chceme podobnou optikou podívat i na další oblasti našich služeb s cílem usnadňovat a zpříjemňovat klientům cestování s námi,“ uvedl Stanislav Zeman, ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing.

V uplynulých dnech České aerolinie inovovaly také palubní občerstvení v cestovní třídě Economy. Na linkách do Bruselu, Barcelony a Madridu se například nově servírují domácí světlé i tmavé sýrové bagety se zeleninou. Obměnila se i nabídka teplých jídel například na spojích do Ruské federace nebo střední Asie, kde větší prostor dostala jídla mezinárodní kuchyně místo tradičních českých specialit. Autorem menu je nový tým kuchařů společnosti Skyport Catering, která Českým aeroliniím dodává kompletní cateringové služby.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments