foto: http://www.pendolino.czOd nového grafikonu 2011/2012 bude pravidlelně každou sobotu zajíždět jeden spoj Pendolino, jeho první jízda se uskutečný právě dnes, tedy 17.prosince. Soupravu na této trati budou provozovat České dráhy na vlastní podnikatelské riziko, proto bude tento spoj pravidelně revidován, a pokud se uplatní, dráhy uvažují o rozšíření tohoto typu vlaku se zajížděním právě do Mariánských Lázní, resp. do Chebu.

Souprava Pendolino bude vyjíždět z Bohumína, a přes Prahu Hlavní nádraží a Prahu Smíchov, bude vlak pokračovat dále na Plzeň. Na palubě vlaku budou poskytovány všechny standardy služeb ČD. S Pendolinem mají v poslední době dráhy řadu komplikací, nejvíce ovšem s jejich využitím. Původní projekt, který ospravedlňoval tento nákup souprav v Itálii, chtěla firma provozovat vlaky mezi Berlínem, Prahou a Vídní, resp. Bratislavou a Budapeští. Od tohoto záměru bylo ovšem z řad technických komplikací upuštěno.

Později Pendolino přešlo na zajížední jednoho páru vlaku do Bratislavy, ze spojů do Vídně se ovšem stáhlo zcela! Nyní jezdí v relacích ramen Praha – Ostrava – Bohumín, a Praha – Bratislaa (via Česká Třebová).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments