PRAHA – Ve středu 18. prosince přijel poprvé do Prahy nový vlak EuroNight Vltava z Moskvy. Tento přímý noční spoj nově jezdí v celé trase mezi Prahou a Moskvou a nahrazuje dosavadní přímé vozy Praha – Moskva řazené do souprav jiných nočních vlaků. Vlak EN 404 / 405 Vltava, který bude cestující vozit třikrát týdně v zimě a dvakrát týdně v létě, je sestaven z komfortních klimatizovaných lůžkových vozů Ruských drah (RŽD).

Spoje nově pojedou na území Polska mimo Varšavu a zkrátí jízdní dobu o více než šest a půl hodiny ve směru z Prahy do Moskvy a o téměř pět hodin v opačném směru. Spoj provozuje dceřiná společnost Ruských drah, společnost FPK. V období do 24. května a od 8. září 2014, pojede Vltava třikrát týdně. Z Prahy bude odjíždět vždy ve středu, čtvrtek a sobotu, z Moskvy vždy v úterý, středu a pátek.

V letním období od 28. května do 4. října budou odjezdy z Prahy ve čtvrtek a sobotu, z Moskvy pak vždy ve středu a pátek. Z pražského hlavního nádraží bude souprava odjíždět vždy v 16:47 a do Moskvy přijede následující den ve 23:20 moskevského času. V opačném směru bude odjezd v 8:43 moskevského času a příjezd do Prahy je plánován na 9:47 následujícího dne.

Ruské železnice ale nejsou v Česku žádným nováčkem. Již delší dobu přejíždí přes naše území mezi Bohumínem a Břeclaví přímé spojení Moskvy a jihofrancouzského letoviska Nice. Vlak od nás projíždí Rakousko a severní Itálii. České dráhy s platností nového jízdního řádu pro rok 2014, začínají na přímé vozy Moskva – Nice prodávat již jízdenky. Na Českém území zastavuje vlak R 13117 pouze v Břeclavi a v Bohumíně. České dráhy jednají o rozšíření zastávek na Brno a Ostravu.

EuroNight Vltava který se vrací na spojení Prahy a Moskvy, zažívá velký zájem především ze strany Ruských cestujících. Do poloviny února je veškerá kapacita vlaku pro oba směry zcela vyprodána.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments