V poslední době se fotky na dovolené pořizují převážně mobilním telefonem, protože se všude vejde a mnohdy dosahuje podobné kvality fotografií, jako tomu je u zrcadlovek. Pokud vám ale pohled z naší perspektivy přijde už poněkud nudný, je tu řešení. Drony, které ještě před pár lety byly především hračkami pro děti, vyspěly v sofistikovaná zařízení, která jsou schopná pořizovat úchvatné záběry z nebe.

Na trhu v současné době existuje nepřeberné množství značek a variant dronů, které si můžete pořídit. Pro laika může být poněkud obtížné zorientovat se v této nabídce a vybrat takový, který bude vyhovovat a dostačovat jeho konkrétním potřebám. Velký podíl trhu ovládá značka DJI. Je však představitelem opravdu toho nejlepšího řešení, které si v poměru cena/výkon můžete dnes pořídit? Na to a další podrobnosti se podíváme v článku. Představíme několik zástupců dronů, které se vyznačují svojí spolehlivostí a užijete si s nimi spoustu zábavy.

DJI jako jednoznačná volba?

Jak jsme již zmínili výše, značka DJI ovládá velkou část trhu, konkrétně jsou to zhruba tři čtvrtiny. Jejich drony se vyznačují opravdovou spolehlivostí, ale mají poněkud vyšší cenovku. Pokud až tolik neřešíte peníze, nejspíš sáhnete po některém z jejich produktů. Historie firmy se začala psát již v roce 2006, kdy ji založil známý čínský podnikatel Frank Wang. Od té doby firma zaznamenala obrovský růst především díky řadě dronů Phantom. Na jejího nejnovějšího představitele se podíváme trochu blíže.

Phantom 4 Pro

Tento dron patří ještě k těm, které jsou poněkud neskladné. Jedná se o kvadrokoptéru, to znamená, že k pohonu slouží 4 motory. I když se nejedná o nejnovější model značky DJI, je stále velmi oblíbený mezi vyznavači fotek z ptačí perspektivy. Je tomu tak především díky kameře s jednopalcovým snímačem o 20 megapixelech, který dokáže natáčet až ve 4K rozlišení. Samozřejmostí je tříosá stabilizace, která zajišťuje plynulost záběrů bez nežádoucího chvění.

Další výhodou tohoto dronu je systém s názvem FlightAutonomy, který dokáže včas odhalit možné překážky a zabránit srážce dronu s pevným objektem. Tato funkce se hodí zejména pro méně zkušené piloty.

Kromě toho můžete volit z několika dostupných letových režimů, které zajistí optimální ovládání stoje. Phantom 4 Pro umožňuje přenos obrazu až na vzdálenost 7 km, můžete si tak pomocí FPV (First person view = vidíte v přímém přenosu obraz z kamery) brýlí nebo telefonu či tabletu vyzkoušet, jak vidí svět kamera umístěná na dronu.

Phantom 4 Pro je opravdu špičkový stroj a tomu odpovídá i jeho cena. Pořídíte ho za 39 990 Kč.

Mavic 2 Pro

Na cesty se však hodí něco skladnějšího, a proto je tu Mavic 2 Pro. Je to dron, který disponuje skládací konstrukcí díky které se pohodlně vejde do větší kapsy. To ocení hlavně lidé, kteří se na dovolenou vypraví s jen pár zavazadly. Ovladač disponuje držákem na mobil nebo tablet, takže vidíte online na obrazovce, co dron právě natáčí.

Softwarové vybavení dronu je velmi podobné jako tomu je u Phantoma 4 Pro. Nepatrnou výhodou může být mírně delší letový čas, který dosahuje v optimálních podmínkách 31 minut.

Pokud se rozhodnete pořídit si tento kousek létající elektroniky u autorizovaného prodejce DJI, vyjde vás na 38 990 Kč. U ostatních prodejců se dá sehnat i o nějakou tu tisícikorunu levněji.

Autel Evo

Abychom se však nedrželi pouze u značky, která má na trhu monopol, pojďme se podívat na další zajímavý kousek, tentokrát amerického výrobce Autel.

Jejich model Evo se sice v Evropě dá trochu obtížněji sehnat, nicméně se jedná o poněkud neprávem opomíjenou značku, protože Evo dosahuje podobných kvalit jako modelová řada Mavic od DJI.

Jedná se také o velmi skladný dron, který je po vzoru Mavicu vybaven 4K kamerou a 30 minutovým letovým časem a hromadou senzorů, které zabraňují možné kolizi s pevným předmětem.

Velkou výhodou je u modelu Evo zabudovaný displej přímo v ovladači. Pravda, nejedná se o velký displej, je to ovšem mnohem lepší, než zdlouhavě připojovat svůj smartphone.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments