„Dvojče“, druhý produkt firmy Tillig – tedy BR 107 004-4 DR (Deutsche Reichsbahn) v měřítku 1:120 je nabízen v pálené-červené barvě. I tento model má hnané všechny čtyři nápravy.

12

Model je vyroben do IV. provozní epochy. Nese označení artiklu 04620.Vlastnostmi je zcela stejný, jako model T435 stejného výrobce. Označení provozní správy, je čitelné pouhým okem, v tomto případě nese DR hektor tuto provozní skupinu: Rbd Halle, Bw Liepzig Hbf – Sud. datumově 4.8.1983. Jinak veškerý potisk je lehce čitelný.

Jak je psáno výše, model je poháněn všemi nápravami, jedno dvojkolí je opatřeno gumovou bandáží proti prokluzu. Taktéž je model vyzbrojen periferií pro připojení dekodérů dle normy.

V článku dále najdete zajímavé fotografické porovnání modelu produkce BTTB (Berliner TT Bahn), s modelem BR Tillig. Je zajímavé vsledovat, jak modely starší / nové generace, doznaly svého zlepšení a detailnosti.

O modrém hektoru T435 více zde…

101314

151617

Srovnání modelů BTTB a Tillig – viz. popisek při rozkliknutí…

Model BTTB (Berliner TT Bahn) dole, model Tillig nahoře. Rozdíl těchto dvou generací, je více jak 20 letVlevo BTTB (Berliner TT Bahn) a vpravo Tillig. Hektor BTTB doznává větších proporcí...


Chcete do článku umístit také fotografie tohoto tématu? Přilašte se, a v nabídce MOJE MENU – nahrajte fotografie.


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments