Jakub Kornfeil po nezaviněném pádu v boji o desátou pozici nedokončil motocyklovou Velkou cenu Ameriky a při nehodě navíc utrpěl zlomeninu pravé klíční kosti. Druhý český závodník v třídě Moto3 Filip Salač dojel dvacátý a stále čeká na premiérové body z mistrovství světa. První body v sezoně těsně unikly Karlu Abrahamovi v MotoGP, jenž skončil šestnáctý.

Pro šestadvacetiletého Kornfeila skončila Grand Prix v texaském Austinu osm kol před koncem. Bezprostředně před ním upadl Ital Romano Fenati a český jezdec už neměl šanci se mu vyhnout. Oba účastníci kolize skončili v kačírku a Kornfeil zamířil do lékařského centra na vyšetření, jež odhalilo zlomenou klíční kost, s níž musí na operaci.

Kyjovský rodák nebodoval podruhé za sebou, před dvěma týdny v Argentině dojel také po pádu s velkým odstupem ve třetí desítce. Šampionát pokračuje za tři týdny Velkou cenou Španělska v Jerezu a zatím není jasné, jak zranění ovlivní Kornfeilův závodní program.

Závod nejslabší třídy vyhrál Španěl Arón Canet o 909 tisícin sekundy před krajanem a novým lídrem MS Jaumem Masiou, na něhož se nyní po třech závodech bodově dotáhl. Salač za nejlepšími zaostal více než půl minuty.

V královské MotoGP skončila unikátní série španělského mistra světa Marca Márqueze, jenž vyhrál všech dosavadních šest Velkých cen na Circuit of the Americas. Šestadvacetiletý závodník si jel z pole position nikým neohrožován pro další triumf, ale jedenáct kol před cílem upadl a už nedokázal svou hondu znovu rozjet.

Pro první vítězství v MotoGP si v Texasu dojel Španěl Álex Rins, jenž vyhrál o půl sekundy souboj o prvenství s italským veteránem Valentinem Rossim. Třetí skončil Australan Jack Miller před vicemistrem světa Andreou Doviziosem z Itálie, jenž vystřídal Márqueze v čele šampionátu.

Abraham bojoval o první bod v sezoně s týmovým kolegou Titem Rabatem, nakonec se Španělem prohrál souboj o patnácté místo o 117 tisícin sekundy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments