O letních prázdninách tramvaje v Brně neprojedou z Václavské na Mendlovo náměstí, po Masarykově ulici a také na konečnou do Starého Lískovce. Dopravní podnik letní čas využije k opravám a také stavbám dvou nových zastávek, uvedl na tiskové konferenci generální ředitel podniku Miloš Havránek. Do závěrečné fáze vstupuje také stavba nové tratě k bohunické nemocnici.

Na Mendlově náměstí se bude opravovat kolejový trojúhelník a trať z náměstí do Křížové ulice. Při pokládce nových kolejí dopravní podnik uplatní všechna protihluková opatření, která používá v posledních letech. Díky nim se daří snížit hluk v městské zástavbě.

Kvůli opravám neprojede tramvaj linky 1 mezi Mendlovým náměstím a Václavskou. Z Řečkovic tak pojede linka jen na Nové Sady a mezi Mendlovým náměstím a Pisárkami pojede odkloněná linka 5. Hybešovou a Václavskou ulicí pojedou linky 2, 6 a 8 a na konci Václavské bude dočasně zřízena zastávka. V srpnu už budou omezení jen o víkendech.

Koleje i elektrické vedení se budou měnit mezi Osovou a smyčkou ve Starém Lískovci. „Obnovíme tramvajový svršek i spodek včetně odvodnění. Staré kolejnice vyměníme za nové, které budou opatřeny pryžovými bokovnicemi a sníží tak hlučnost,“ uvedl generální ředitel podniku Miloš Havránek.

2657322-prazdniny_2022_letak

Smyčka ve Starém Lískovci bude pro výstup i nástup bezbariérová a vznikne také nová zastávka na půli cesty mezi Dunajskou a Osovou, protože Osová se kvůli stavbě tratě k nemocnici posunula blíže centru. Dopravu ve vyloučeném úseku zajistí posílená autobusová linka 69 a tramvajové linky 6 a 8 budou končit v zastávce Osová, kde bude zřízená úvrať.

Tramvaje neprojedou v létě také po Masarykově ulici, kterou čeká předláždění. Linka 4 pojede odklonem Husovou ulicí a linka 9 Rooseveltovou ulicí. Neprůjezdná bude v létě kvůli stavbě protipovodňových opatření Renneská ulice a linka 8 pojede odklonem Hybešovou a Vídeňskou.

Mezi hlavním nádražím a Křídlovickou bude jezdit kyvadlově po jedné koleji linka 7. Vedle nové zastávky ve Starém Lískovci vznikne také zastávka v Komíně mezi Svrateckou a Vozovnou Komín.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments