PRAHA – Motorové vozy Regionova zamíří na kompletní obnovu svého laku, dráhy totiž chtějí všechny své vozy sjednotit do korporátních barev. Žluté motorové vozy jak je známe doposud, tak postupně zmizí, ačkoliv barva těchto vozů byla mezi veřejností poměrně oblíbená, motorové vozy dostanou zcela nový lak.

Poslední renovaci motorového vozu řady 810, ze kterých firma Pars Šumperk motorové vozy pro České dráhy dodávala, převzal dopravce v roce 2012. Regionova jezdí u drah pod označením 814 (dvouvozová verze), a pod označením 814.2 (třívozová verze). Všechny mají z dílen, kde k úpravám docházelo hlavně dosazením jiného čela na obou koncích, na vyjímky žlutý grafický formát.

Protože již systémová výjimka z nátěru pro řadu 814 padla a byla přistavena první jednotka na svoji druhou periodickou opravu, spojenou s kompletním přelakováním, došlo konečně k realizaci nového barevného řešení. V prosinci 2014 jí byla jednotka 814.007+914.007 z DKV Česká Třebová, PJ Pardubice.

Současně se uplatnil nový logotyp Regionova s hvězdičkami a velké piktogramy, deklarující vybavenost vozidla, na řídicím voze. Vypuštěny byly nápisy příslušných krajů a městské znaky.

2082 a6db8

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments