MODERNIZACE | První motorová jednotka Regio Shark začala od pátku 1. listopadu jezdit na spojích Děčín východ – Rumburk – Dolní Poustevna (po ukončení výluky mostu přes Labe jezdí spoje už ze stanice Děčín hl. n.). Celkem pět moderních nízkopodlažních vozidel od polského výrobce Pesa je na Děčínsku k dispozici k platnosti nového jízdního řádu, tedy od 15. prosince. Zajišťují dopravu ve Šluknovském výběžku.

FOTOGRAFIE | MILAN SVOBODA

Spokojenost s novými dopravními prostředky je ve vlacích znát. Stejné tomu bylo i při zařazení dalších nových motorových vozů Stadler – Regio Shuttle RS1. V Děčíně jezdí od svého prvního nasazení po modernizaci i motorové vozy Regionova. Motoráky Regio Shark tak mohou cestující shledávat i na spojích z Děčína do Ústí nad Labem – Střekov. Konkrétně na trati po pravém břehu řeky Labe.

„Původně jsme počítali s tím, že všechny naše RegioSharky budou jezdit jen z Děčína přes Rumburk do Dolní Poustevny, ale protože v červnu dojde po 60 letech k obnovení provozu z Dolní Poustevny do saského Sebnitz a německý partner DB Regio nasadí na některé spoje motorové vozy Desiro, můžeme část Regio Sharků využít i jinde,“ vysvětluje Daniel Jareš, ředitel Krajského centra osobní dopravy.

Motorové vozy Regio Shark spolu s Desiry zajistí dopravní obslužnost prakticky celého Šluknovského výběžku. Kromě spojů Děčín – Dolní Poustevna nasadí České dráhy tyto nové motorové vozy i na spoje Děčín – Liberec. Regio Shark pro Děčínsko pořizují České dráhy z vlastních prostředků. Vozidla proto nejsou důsledně vázána na konkrétní tratě, tak jak je tomu v případě jednotek nakoupených s přispěním Evropské unie, a České dráhy je mohou využít kdekoliv.

V Ústeckém kraji už jedna jednotka Regio Shark jezdí. Zajišťuje spojení mezi Mostem, Chomutovem, Kláštercem nad Ohří a Karlovými Vary, jeden spoj v nočních hodinách zajíždí i do Ústí nad Labem.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1882-na-kolejich-decinska-zacal-jezdit-plny-pocet-peti-motorovych-vozu-regio-shark{/qrcodegenerator}

Maximální rychlost motorového vozu Regio Shark je 120 km/h. Délka vlaku je 44 metrů, počet míst k sezení je 120, z toho je 15 sedaček sklopných a 9 míst je v 1. třídě, celková kapacita vlaku je 240 osob. Vlak je vybaven uzavřeným systémem WC v bezbariérové úpravě, prostorem pro jízdní kola, klimatizací, audiovizuálním informačním systémem.

V oddíle 1. třídy mají cestující k dispozici také el. zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky (mobilní telefony, notebooky) a ve vlacích bude zavedeno i WiFi připojení k internetu.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments