Povodeň která nedávno zasáhla celé Česko, vyžadovala i komplexní a stručné informace o sjizdnosti železničních tratí ale také omezení v provozu městské dopravy v Praze. Náš portál vám přinášel po celou dobu 24 hod. denně především informace o zatopení řady železničních tratí kde železnice byla i jediným možným spojením s okolním světem.
FOTOGRAFIE | MICHAL TOMEŠ
V kategorii jsme vám servírovali aktuální novinky záplavami postižených lokalit. Největší pozornost byla prvně na jižní Čechy, později Táborsko, Písecko a Prahu. Povodňová vlna pak zasáhla především Ústecko a Děčínsko.
Celkově bylo prezentováno na 270 krátkých postů které pod názvem -povodeň INFO- aktualizovala jak naše redakce, tak i řada z Vás přes speciální e-mail. Díky tomuto automatizovaném spojení bylo možné horké informace předávat doslova během několika vteřin na hlavní stránku portálu.
Řada krizových situací si vyžádala i samostatné speciální FaceInfo – na kterém bylo možné řadu informací lépe organizovat a členit dle aktuálnosti monitorovaných situací. V Praze hrozilo i opakované zaplavení metra dle scénáře z povodní 2002. Ten se ovšem naštěstí nerealizoval.
Na portále bylo průběžně vydáno na 23 speciálních povodňových článků nesoucí podstatné, ale i obsáhlé informace které nebylo možné zpracovat do hlavního FaceInfo v záhlaví kategorie. Primárně nás zajímala sjízdnost tratí a provoz městské dopravy v Praze, Ústí nad Labem a v Děčíně. Během 7 dní kdy povodeň postupně zaplavila velké územní celky, si přečetlo tyto informace 53 tisíc čtenářů – což je úspěch námi nikdy nepředvídatelný!
Hodně aktuálních informací náš portál čerpal i z nového projektu České televize: KRIZOVÁ MAPA kde bylo možné podstatné informace dále zpracovávat a vyhodnocovat.
Všem, kdož se i ze svého volného času podílel na povodňovém konceptu našeho portálu bych chtěl touto cestou poděkovat. Doufejme ovšem, že tak masivní a destruktivní povodně se v dohledné době už nebudou opakovat.., přání celkem odvážné.